Benjamin Mendy pozwał Manchester City, domaga się kilku milionów za zerwanie kontraktu

fclweb.fr

Benjamin Mendy postanowił pozwać Manchester City i domaga się kilkumilionowych roszczeń z tytułu niezapłaconych wynagrodzeń.

W styczniu po sześciomiesięcznym procesie, 29-latek został uznany za niewinnego, gdy wcześniej postanowiono mu sześć zarzutów gwałtu i jednej napaści na tle seksualnym wobec pięciu kobiet. Po ponownym procesie przed sądem koronnym w Chester w lipcu Mendy został oczyszczony z zarzutów przez nową ławę przysięgłych, a Francuzowi pozwolono wznowić karierę piłkarską.

Mendy został  zawieszony przez The Citizens w 2021 roku, następnie oficjalnie zwolniony pod koniec czerwca po wygaśnięciu kontraktu. Jak twierdz “Sky Sports”, Mendy złożył pozew do Trybunału Pracy przeciwko klubowi z niebieskiej części Manchesteru.

Francuz, który trafił do FC Lorient, domaga się zwrotu należnej mu pensji do czasu wygaśnięcia kontraktu, który wygasł z końcem czerwca tego roku. Mendy przybył na Etihad z Monaco za 52 miliony funtów latem 2017 roku, stając się najdroższym obrońcą Premier League. Zarabiał około 100 tysięcy funtów tygodniowo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.