blank
Udostępnij:

Belgia 2-0 Rumunia skrót meczu, gole, najciekawsze akcje (22.06.2024)

Reprezentacja Belgii zrehabilitowała się za wpadkę w pierwszej kolejce i wygrała z Rumunią 2:0 w meczu zamykającym drugą kolejkę spotkań w fazie grupowej. Bramki dla "Czerwonych Diabłów" zdobyli: Tielemans i De Bruyne.

Belgia 2-0 Rumunia: podsumowanie spotkania

To Rumunia przystępowała do tego spotkania jako drużyna mająca 3 punkty na koncie. Belgowie w pierwszym meczu sensacyjnie przegrali ze Słowacją 0:1. Sobotnie spotkanie rozpoczęli jednak od wyjścia na prowadzenie jeszcze przed upływem 90 sekund. Lukaku zastawił się, wysunął piłkę do Tielemansa a ten huknął z linii pola karnego nie dając szans bramkarzowi. Wydawało się, że szybciej Belgowie podwyższą wynik, ale udało się to dopiero w 80. minucie.  Długie zagranie od bramkarza zaskoczyło rumuńską defensywę i pomocnik “Czerwonych Diabłów” wykorzystał niespodziewaną sytuację sam na sam ustalając wynik spotkania. Kilkanaście minut wcześniej bramkę zdobył Lukaku, ale po raz trzeci w tym turnieju trafienie Belga zostało anulowane przez VAR. Przed ostatnią kolejką tej grupie bardzo ciekawa sytuacja. Wszystkie drużyny mają po trzy punkty.

Belgia 2-0 Rumunia: skrót meczu

Aby obejrzeć pełny skrót kliknij: "Obejrzyj w YouTube".