Bayern wygrywa z Greuther Fürth. Czerwona kartka Pavarda, koniec serii Lewandowskiego

Bayern Monachium pokonał na wyjeździe Greuther Fürth w meczu inaugurującym 6. kolejkę niemieckiej Bundesligi.

Goście od początku w pełni kontrolowali grę. Kilka minut po pierwszym gwizdku groźnie uderzył zza pola karnego Goretzka. W minucie 10. było już 1:0. Skrzydłem pomknął Alphonso Davies, dograł piłkę w pole karne, a tam znalazł się Thomas Müller, który strzałem po ziemi pokonał bramkarza.

Greuther Fürth próbowało nieśmiało się odgryźć, ale to podopieczni Juliana Nagelsmanna dołożyli kolejny konkret. W 31. minucie pięknym, precyzyjnym uderzeniem popisał się Kimmich i było już 2:0.

Bayern od momentu podwyższenia prowadzenia wyraźnie zwolnił tempo. Tworzył sobie pomniejsze okazje i mądrze rozgrywał piłkę. Na kilka minut przed gwizdkiem ogłaszającym koniec pierwszej połowy Robert Lewandowski uderzył w poprzeczkę. Dosłownie chwilkę potem Sebastian Griesbeck minimalnie chybił strzałem głową.

Bayern fatalnie rozpoczął odsłonę gry. Już w 48. minucie czerwoną kartkę otrzymał Benjamin Pavard, który ostro wszedł w wychodzącego na świetną pozycję przeciwnika. Tuż po tym zdarzeniu znakomitą sposobność do zdobycia gola miał Hrgota, ale Neuer popisał się świetną interwencją.

Mimo osłabienia monachijczycy dalej posiadali przewagę w niemalże każdym aspekcie gry. Ekipa z Fürth starała się co jakiś czas odgryzać oponentowi, ale bez większego skutku. W 69. minucie było już 3:0. Pechowo futbolówkę do własnej siatki skierował Sebastian Griesbeck.

W samej końcówce pojedynku o honor swojej drużyny powalczył Cedric Itten. Najpierw jego strzał czujnie obronił Neuer, ale w 88. minucie Szwajcar dopiął swego i strzelił bramkę. 3:1 – takim wynikiem zakończyło się spotkanie inaugrujące 6. kolejkę Bundesligi.

Warto odnotować, że brak gola Roberta Lewandowskiego oznacza koniec pogoni Polaka za rekordem Gerda Müllera. Nieżyjąca już legenda zdobywała bramkę w 16 kolejnych meczach ligi niemieckiej. Licznik “Lewego” stanął na 15.

Bayern Monachium dzięki tej wygranej ma już 16 punktów na swoim koncie i lideruje w tabeli.