Bayern deklasuje rywala, a Lewandowski strzela hat-tricka!

Robert Lewandowski

Bayern Monachium zmiażdżył dziś Borussię Mönchengladbach, zwyciężając 6:0! Aż trzy gole zdobył dziś Robert Lewandowski. Polakowi do rekordu Gerda Müllera brakuje już tylko jedno trafienie!

Robert Lewandowski rozpoczął strzelanie już w drugiej minucie spotkania. Było to najszybsze trafienie Polaka spośród wszystkich jego goli w Bundeslidze. Przy bramce Polaka piękną asystą popisał się David Alaba. Borussia nie była gotowa na tak szybkie wyciąganie piłki z siatki. Podopieczni Marco Rosego byli oszołomieni tym, czego doświadczyli. Ich dzisiejsi rywale nie mieli dla nich dobrej wiadomości, ponieważ kolejne gole były zaledwie kwestią czasu.

Już w 23 minucie drogę do bramki rywala odnalazł Thomas Mueller. Niemiec strzelił dziś swojego dziesiątego gola w tym sezonie i stał się dopiero drugim zawodnikiem Bayernu z dwucyfrową liczbą bramek.

W 34 minucie wszyscy widzowie musieli zbierać szczęki z podłogi i wcale nie chodzi tu o wysoki wynik. Robert Lewandowski zdobył swoją drugą bramkę w fenomenalnym stylu. Polak idealnie złożył się do wysokiej piłki i nożycami uderzył futbolówkę. Strzał był na tyle mocny, że Sommer był bezradny. W tym momencie Lewemu brakowało już tylko dwóch bramek do legendarnego rekordu Gerda Müllera.

Na chwilę przed końcem pierwszej części gry, Lewandowski pokazał, że potrafi także stwarzać dogodne sytuacje swoim kolegom. Po szybkiej akcji podał do Comana. Francuz stanął w zasadzie sam na sam z bramkarzem rywala i nie pomylił się. Deklasacja? Mało powiedziane, bo po zaledwie 44 minutach gry mieliśmy wynik 4:0 dla Bayernu.

Po przerwie gra się wyrównała. Borussia wreszcie złapała oddech i próbowała pograć w piłkę, rozegrać kilka akcji. Jednak Bayern nadal był bezlitosny. Gdy jeden z zawodników gości popełnił błąd, zagrał piłkę ręką w polu karnym, gospodarze stanęli przed szansą na już piąte trafienie. Do piłki podszedł oczywiście Robert Lewandowski. Chwila niepewności… rozbieg…. i pewne wykończenie jedenastki! Polak miał już 39 goli na koncie!

Czy Bayernowi było mało? Absolutnie nie! Pomimo osłabienia po czerwonej kartce Nianzou, gospodarze nadal naciskali. Ich dążenia do zdobycia kolejnego gola zwieńczyła akcja Leroya Sane. Niemiec idealnym, plasowanym strzałem wykończył akcję.

Bayern Monachium zmiótł dziś z powierzchni ziemi swojego rywala, a Lewandowski znów potwierdził swoją klasę.