Bartoszek: Konsekwentnie realizowaliśmy nasze założenia

Maciej Bartoszek

Krzysztof Drobnik (Piłkarski Świat)

Wisła Płock w piątek doznała kolejnej porażki na wyjeździe. Tym razem musiała uznać wyższość Lecha Poznań.

Nie można powiedzieć, by Maciej Bartoszek był zadowolony z wyniku. Ale jest świadom problemów kadrowych i mimo to pochwalił zawodników.

Można powiedzieć, że spotkanie nie zdążyło się zacząć, a już mieliśmy spore problemy. Wcześniej kontuzja przytrafiła się Rafałowi Wolskiemu, za kartki musiał pauzować Kuba Rzeźniczak, a na rozgrzewce przedmeczowej Dominik Furman doznał uraz mięśnia dwugłowego. Przystępowaliśmy więc do tego spotkania bez trzech kluczowych zawodników. Mimo to, dobrze i konsekwentnie realizowaliśmy nasze założenia, uważam, że ta pierwsza połowa w naszym wyglądała całkiem dobrze – powiedział na konferencji pomeczowej.

Szkoleniowiec “Nafciarzy” jest zdania, że drugi gol ustawił resztę spotkania.

W drugiej połowie po raz kolejny nie ustrzegliśmy się bardzo prostego błędu, przez który straciliśmy bramkę na 2:1. Ten gol trochę ustawił to spotkanie. Od tego momentu było nam bardzo ciężko. Staraliśmy się zdobyć drugą bramkę, dla nacinaliśmy się na groźne kontry Lecha, na które nie potrafiliśmy odpowiedzieć. Niestety, z kolejnego meczu wyjazdowego wracamy bez punktu – przyznał.

Wisła zajmuje aktualnie trzynaste miejsce w tabeli PKO Ekstraklasa.