Bartosz Białkowski zostanie w Championship

Bartosz Białkowski / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Jednokrotny reprezentant Polski mimo spadku w zeszłym sezonie pozostanie na zapleczu Premier League. Białkowski został wypożyczony z Ipswich Town do Millwall.

Końcówka sezonu 17/18 była dla Białkowskiego niezwykle udana. Jego Ipswich pewnie się utrzymało w Championship, a polski bramkarz był ostoją defensywy Traktorzystów. Ulubieniec kibiców Ipswich Town otrzymał również po raz trzeci z rzędu statuetkę Klubowego Piłkarza Roku. Sezon zwieńczyło powołanie do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata 2018 w Rosji.

Jednak sezon 18/19 był dla Polaka prawdopodobnie jednym z najgorszych w karierze. 32-latek stracił swoje niepodważalne dotychczas miejsce w pierwszej jedenastce, zagrał w tylko 28 meczach Championship, nie zachował ani jednego czystego konta, a Ipswich z hukiem spadło do League One.

Mimo słabego sezonu Polak zainteresował sobą kilka klubów. Przemawia za nim chociażby doświadczenie. 32-latek ma ponad 270 meczów na niższych poziomach rozgrywek w Anglii. Jednym skuszonych usługami Białkowskiego było Millwall. Drużyna z południowo-wschodniego Londynu w zeszłym sezonie Championship zajęło ostatnie miejsce premiowane utrzymaniem – 21. W czasie tego jednorocznego wypożyczenia o miejsce między słupkami będzie rywalizować z innym nowym nabytkiem Millwall – Frankiem Fieldlingiem. 31-letni Anglik również jest bardzo doświadczony w niższych ligach angielskich, ale w zeszłym sezonie w Bristol City zagrał zaledwie pięciokrotnie.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *