Barcelona zostanie ukarana za zachowanie Messiego

Messi

twitter: fcbarcelona

Wczoraj podczas meczu LaLigi Leo Messi oddał piękny hołd zmarłemu Diego Maradonie. W związku z tym Barcelona będzie musiała sięgnąć do kieszeni.

Znacząca część świata w miniony weekend oddała hołd Diego Armando Maradonie. Argentyńczyk w wieku 60 lat zmarł na atak serca w swoim domu w Buenos Aires. Śmierć ta poruszyła cały świat piłki nożnej, a przede wszystkim Argentyńczyków.

We wczorajszym meczu La Ligi hołd Boskiemu Diego oddał Leo Messi. Kapitan Blaugrany podczas spotkania przeciwko Osausanie strzelił gola, po czym ściągnął swoją koszulkę i zaprezentował trykot Newell’s Old Boys z numerem 10 na plecach. Zawodnik nawiązał tym samym do swojego idola – Maradony. Z pewnością był to jeden z piękniejszych gestów, który był skierowany w stronę jednej z legend piłki nożnej.

Ze względu na przepisy Messi po swojej celebracji został ukarany żółtą kartką. Co ciekawe, sytuacja ta została bardzo dokładnie opisana w protokole pomeczowym przez Mateu Lahoza – ujawnił kataloński dziennik SPORT.

„W 73. minucie zawodnik (10) Messi Cuccittini, Lionel Andrés został ukarany z następującego powodu: za zdjęcie koszulki po zdobyciu bramki, pokazując nową koszulkę drużyny Newell’s Old Boys z sezonu 93/94, z numerem 10 na trykocie”.

Jednak to nie jedyna kara, która wiąże się z hołdem oddanym Boskiemu Diego. Według tego samego źródła, Barcelonę czeka jeszcze kara finansowa.

W związku z artykułem 91. Kodeksu Dyscyplinarnego  RFEF:

„Piłkarz, który przy okazji strzelenia gola lub z jakiejkolwiek innej przyczyny wynikającej z perypetii gry, podnosi koszulę i wyświetla wszelkiego rodzaju reklamy; slogany; legendę; akronimy; anagramy lub rysunki. Niezależnie od treści i celu działania,  jako sprawca, zostanie ukarany grzywną do 3000 euro i ostrzeżeniem” – możemy przeczytać w artykule.

Wzbudziło to wiele negatywnych reakcji wśród kibiców. Oczywiście przepisy to przepisy i trzeba ich przestrzegać, wydaje się jednak, że jest to kolejny przypadek niezgodności reguł gry z jej duchem. Właśnie dlatego tak wiele kontrowersji wybuchło wokół tych przepisów, które zazwyczaj przechodzą bez niepotrzebnych dyskusji.


Najlepsze oferty bukmacherskie na Euro 2020
20 zł bez depozytu, 600 zł bez ryzyka i bonus 2100 zł na eFortuna.pl
20 zł bez depozytu, 333 zł bez ryzyka i bonusy 2000 zł na LVBET.pl
21 zł bez depozytu, 230 zł bez ryzyka i bonusy 549 zł na Totolotek.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *