Barcelona znalazła sposób na przeprowadzenie wyborów?

wikipedia

Przeprowadzenie wyborów prezydenckich w FC Barcelona stało się niezwykle trudne. A to wszystko przez trwającą pandemię koronawirusa.

“Blaugrana” miała wyłonić nowego sternika pod koniec stycznia. Wybory jednak zostały przełożone i prawdopodobnie odbędą się wiosną – na początku marca. Pandemia jednak nadal trwa i raczej nie zapowiada się do tego czasu, by restrykcje w Hiszpanii zostały mocno złagodzone. Zatem władze Katalonii i klubu muszą szukać sposobu, by ułatwić socios możliwość oddania głosów.

Prawdopodobnie pomoże w tym głosowanie korespondencyjne. Tylko tu robią się kolejne schody. Kataloński rząd musi przygotować rozporządzenie, które umożliwi zmianę trybu wyborów. Obecnie stanowi, że głosowania w spółkach sportowych muszą odbywać się w lokalach wyborczych.

Gdy już rozporządzenie zostanie wprowadzone w życie, to dopiero później sama Barcelona może dostosować swój statut. Oczywiście to nie wszystko. Klub rozmawia już o procedurach z hiszpańską pocztą. Natomiast zasady głosowania powinny być wystarczająco przejrzyste dla socios.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *