Barcelona znalazła sposób na przeprowadzenie wyborów?

wikipedia

Przeprowadzenie wyborów prezydenckich w FC Barcelona stało się niezwykle trudne. A to wszystko przez trwającą pandemię koronawirusa.

“Blaugrana” miała wyłonić nowego sternika pod koniec stycznia. Wybory jednak zostały przełożone i prawdopodobnie odbędą się wiosną – na początku marca. Pandemia jednak nadal trwa i raczej nie zapowiada się do tego czasu, by restrykcje w Hiszpanii zostały mocno złagodzone. Zatem władze Katalonii i klubu muszą szukać sposobu, by ułatwić socios możliwość oddania głosów.

Prawdopodobnie pomoże w tym głosowanie korespondencyjne. Tylko tu robią się kolejne schody. Kataloński rząd musi przygotować rozporządzenie, które umożliwi zmianę trybu wyborów. Obecnie stanowi, że głosowania w spółkach sportowych muszą odbywać się w lokalach wyborczych.

Gdy już rozporządzenie zostanie wprowadzone w życie, to dopiero później sama Barcelona może dostosować swój statut. Oczywiście to nie wszystko. Klub rozmawia już o procedurach z hiszpańską pocztą. Natomiast zasady głosowania powinny być wystarczająco przejrzyste dla socios.


Najlepsze oferty bukmacherskie na Euro 2020
20 zł bez depozytu, 600 zł bez ryzyka i bonus 2100 zł na eFortuna.pl
20 zł bez depozytu, 333 zł bez ryzyka i bonusy 2000 zł na LVBET.pl
21 zł bez depozytu, 230 zł bez ryzyka i bonusy 549 zł na Totolotek.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *