Barcelona pozostaje nieugięta w sprawie Moriby

Ilaix Moriba

twitter: fcbarcelona

Przyszłość Ilaixa Moriby w Barcelonie pozostaje wciąż niewyjaśniona. Zawodnik nie jest zadowolony z oferty klubu, który nie zamierza oferować mu niczego lepszego.

Trzy miesiące temu Barcelona poinformowała Ilaixa Moribę o chęci przedłużenia z nim umowy, która obowiązuje do końca czerwca 2022 roku. Niestety, od tego momentu przedstawiciele zawodnika nie byli chętni na jak najszybsze zakończenie rozmów. Wręcz przeciwnie, agenci 18-latka przedłużają negocjacje w nieskończoność co bardzo denerwuje władze klubu. Do tego Barca nie zmienia zdania w sprawie obecnej sytuacji zawodnika; dopóki nie złoży on podpisu pod nową umową, będzie odsunięty od pierwszego zespołu oraz składu rezerwowego i może pracować jedynie z drużyną młodzieżową.

Problematyczny Ilaix Moriba

Jeszcze kilka dni temu mogło się wydawać, że obie strony zbliżają się do porozumienia, jednak na ten moment rozmowy stanęły w martwym punkcie ze względu na nieracjonalne żądania agentów. Klub nie zamierza jednak się ugiąć i nie zaoferuje Ilaixowi lepszych warunków. Mundo Deportivo otrzymało informacje, od osób bliskich Barcelonie, które sugerują, że obecna propozycja klubu jest bardzo korzystna dla zawodnika.

Klub uważa, że pomocnik oraz jego przedstawiciele powinni docenić to, że Ronald Koeman dał zawodnikowi dużo szans w pierwszym zespole, również w ważniejszych meczach. Zarząd Barcelony twierdzi, że agenci Moriby stawiają wyżej kwestie finansowe niżeli sportowe, mimo tego, że piłkarz ma zaledwie 18 lat i dopiero co wchodzi do dorosłej piłki. Mimo wszystko dyrekcja głęboko wierzy, że zawodnik bardzo przemyśli sprawę i zgodzi się na przyjęcie oferty.

źródło: FCBarca.com


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *