Barcelona pokonuje Celtę, 3 gole Messiego

Lionel Messi

W meczu. 13. kolejki Primiera Division Barcelona pokonała na Camp Nou Celtę Vigo 4:1. Trzy bramki dla gospodarzy zdobył Messi, a raz trafił Busquets. Dla gości honorowe trafienie zaliczył Olaza.

Pierwsza połowa przebiegała w spokojny sposób. Barcelona dominowała na boisku, ale nie przekładało się to na liczbę stwarzanych sytuacji pod bramką Celty. Pierwszą bramkę kibice zobaczyli w 23. minucie, kiedy to Leo Messi pewnym strzałem z rzutu karnego pokonał bramkarza. W kolejnych minutach Celta próbowała odpowiedzieć i to się udało w 42. minucie. Po faulu Messiego blisko pola karnego. Do piłki podszedł Olaza i bardzo dobrym uderzeniem nie dał szans Ter Stegenowi. To jednak Barcelona zadała decydujący cios w pierwszej połowie. Autorem Messi, który najwidoczniej pozazdorścił Olazie bramki i również trafił ładnie z rzutu wolnego.

Druga połowa rozpoczęła się świetnie dla kibiców Barcelony. W 47. minucie Barcelona zdobyła trzecią bramkę za sprawą Leo Messiego, który znów z rzutu wolnego nie dał szans bramkarzowi Celty. Po tej bramce kibice podziękowali Argentyńczykowi oddając mu cześć. Po tej bramce Celta próbowała zagrozić bramce Ter Stegena, jednak Niemiec radził sobie z uderzeniami gości. W 85. minucie Sergio Busquets ustalił wynik na 4:1