Barcelona o krok bliżej do tytułu mistrza Hiszpanii

Barcelonę od zdobycia tytułu mistrza Hiszpanii dzielą już zaledwie 2 zwycięstwa

Barcelona Twitter

Barcelona pokonała Real Sociedad na własnym stadionie 2:1 w meczu rozgrywanym w ramach 33. kolejki Primera Division. Bramki dla gospodarzy zdobyli Clement Lenglet oraz Jordi Alba, a dla przyjezdnych trafił Juanmi.

Obie ekipy bez wątpienia nie uraczyły nas spektakularnymi atakami czy heroicznymi interwencjami golkiperów. Starcie przebiegało raczej w wolnym tempie, przez większość czasu grę kontrolowała Barcelona, która w trybie ekonomicznym próbowała znaleźć drogę do bramki Rulliego. Ta sztuka udała się dopiero w 45. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową piłkę do siatki skierował Clement Lenglet. Dla Francuza było to pierwsze ligowe trafienie w barwach Blaugrany.

Po przerwie do głosu doszli podopieczni Imanola Alguacila. Coraz częściej meldowali się pod polem karnym Barcelony, sprawiając jej defensorom sporo problemów. Przez chwilę mogli cieszyć się z wyrównania – w 62. minucie kapitalną prostopadłą piłką obsłużony został Juanmi i z zimną krwią posłał ją do bramki obok bezradnego Ter Stegena. Szczęście Basków nie trwało jednak długo – zaledwie 120 sekund później Jordi Alba zaskakującym strzałem prawą nogą z 15. metra zmusił Rulliego do kapitulacji.  Przez następne pół godziny Barca spokojnie panowała na murawie i dowiozła korzystny rezultat do końca.