Barcelona bez Messiego, ale ze zwycięstwem

SEVILLE, SPAIN - AUGUST 14: Ivan Rakitic of FC Barcelona looks on during the match between Sevilla FC vs FC Barcelona as part of the Spanish Super Cup Final 1st Leg at Estadio Ramon Sanchez Pizjuan on August 14, 2016 in Seville, Spain. (Photo by Aitor Alcalde/Getty Images)

Barcelona pokonała Inter 2:0 w meczu Ligi Mistrzów.Pod nieobecność Messiego za strzelanie bramek zabrali się Rafinha i Jordi Alba. Dzięki temu zwycięstwu klub z Katalonii umocnił się na pozycji lidera grupy B Ligi Mistrzów. Inter natomiast pomimo porażki utrzymał drugie miejsce i na półmetku zmagań grupowych ma przewagę aż 5 punktów nad Tottenhamem i PSV.

Podopieczni trenera Valverde od samego początku narzucili swój styl gry, jednak Inter solidnie spisywał się w defensywie. Na pierwszą groźną sytuację przyszło nam czekać do 18. minuty. Wtedy to po rzucie rożnym groźnie główkował Lenglet, ale jego uderzenie obronił Handanović. Inter nie pozostawił tej próby bez odpowiedzi i w 27. minucie, za sprawą Icardiego, zagroził bramce pilnowanej przez Ter Stegena. Mediolańczycy skutecznie neutralizowali ataki mistrza Hiszpanii, ale w w końcu lukę w defensywie Włochów znalazł Suarez. Urugwajczyk posłał perfekcyjne dośrodkowanie w kierunku Rafinhi, a były obrońca Barcelony precyzyjnym strzałem pokonał bramkarza gości. Podopieczni Spallettiego szybko mogli wyrównać, ale groźne uderzenie Matiasa Vecino poszybowało tuż nad poprzeczką.

Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy do remisu mógł doprowadzić Politano, ale ponownie świetnie na linii interweniował Ter Stegen. Na odpowiedź Barcelony musieliśmy poczekać do 60. minuty. Wtedy to Suarez w bardzo efektowny sposób uwolnił się spod opieki obrońców i oddał groźny strzał, który jednak na rzut rożny sparował Handanović. Już chwilę później blisko gola był Lenglet, ale po jego strzale ponownie pewnie interweniował bramkarz gości. Swoją sytuację w tym meczu miał również Cotinho, ale w dogodnej sytuacji trafił w poprzeczkę. Dziesięć minut przed końcem spotkania szczęścia próbował Rakitić, ale piłka trafiła wprost w ręce golkipera Interu. Co nie udało się wtedy, udało się minutę później. Jordi Alba stanął w sytuacji sam na sam z Handanoviciem i ustalił wynik spotkania na 2:0.

Barcelona – Inter 2:0 (1:0)

Suarez 32′, Alba 84′

Barcelona: Ter Stegen – Alba, Lenglet, Pique, Roberto – Arthur (Vidal 78′), Busquets, Rakitić – Coutinho (El Hadaddi 88′), Suarez, Rafinha (Semedo 72′)

Inter: Handanović – Asamoah, Miranda, Skrinar, D’Ambrosio – Brozović, Vecino, Perisić (Keita 73′), Borja Valero (Martinez 63′), Candreva (Politano 46′) – Icardi