Barca broni się przed zakusami United. Nowy kontrakt dla kluczowego piłkarza

twitter.com/FCBarcelona_cat

W ostatnim czasie w prasie krąży informacja, jakoby Manchester United monitorował sytuację Ivana Rakiticia. “Czerwone Diabły” chętnie widziałyby Chorwata w środku pola jako doskonałe uzupełnienie Paula Pogby. Barcelona nie chce nawet słyszeć o jakichkolwiek ruchach swojego piłkarza i prowadzi z nim rozmowy w sprawie przedłużenia kontraktu.

28-letni Chorwat nie może narzekać na swoją sytuację w Barcelonie. Jest kluczowym, najczęściej używanym graczem przez Luisa Enrique i w tym sezonie rozegrał już 15 spotkań, w których zdobył dwie bramki i zanotował jedną asystę. Dlatego też działacze “Dumy Katalonii” robią wszystko, by zatrzymać rozgrywającego u siebie.

80-krotny reprezentant “Vatreni” jest obecnie na etapie bardzo zaawansowanych rozmów na temat nowego kontraktu, a obie strony są pewne co do przyszłości. Obecna umowa Rakiticia wygasa 30 czerwca 2019 roku. Nowe porozumienie ma przedłużyć jego pobyt na Camp Nou o dwa lata i gwarantować większą gażę.

Rakitić jest piłkarzem Barcelony od lipca 2014 roku. Wcześniej grał m.in. dla FC Basel, Schalke 04 czy Sevilli, z której za 18 mln euro zasilił “Blaugranę”.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *