Banasik: Szkoda się denerwować, bo włożyliśmy wiele pracy

facebook.com/1910radomiak

– Zrobiliśmy rzecz niespotykaną dla naszego klubu i dla wszystkich, którzy mają zielone serce – powiedział szczęśliwy Piotr Tworek, po awansie do PKO Ekstraklasy.

Dwa rzuty karne zdecydowały o awansie do ligowej elity. Warta Poznań zdecydowanie pokonała Radomiaka Radom (2:0) i po 25 latach “Wartowcy” powrócili do Ekstraklasy. – Zrobiliśmy rzecz niespotykaną dla naszego klubu i dla wszystkich, którzy mają zielone serce. Nie bójmy się mówić, że to ogromne wydarzenie. Sam mecz był bardzo trudny, bo Radomiak to mocny zespół i nieprzypadkowo zajął 4. miejsce. Spodziewaliśmy się wyrównanej gry. Dla kibiców to było momentami brzydkie widowisko i piłkarskie szachy – przyznał szkoleniowiec.

– Od 35. minuty zaczęła nam umykać kontrola nad wydarzeniami na boisku. W pierwszej fazie meczu wyszliśmy na rywali wysoko, jednak nie udało się tego utrzymywać przez cały czas. Po przerwie też były takie słabsze fragmenty, ale potrafiliśmy zdobyć gola. Już wcześniej mówiłem, że takie mecze się wygrywa, a nie gra. Nie chodzi tu o styl, lecz o wynik. Awans to sukces nie tylko zawodników i trenerów. To sukces wszystkich ludzi, którzy postawili sobie za cel zrobić coś wielkiego. Nie zważali na przeszkody, krok po kroku szli naprzód. Nikt nie szukał wymówek, w Warcie nigdy ich nie ma – dodał.

Wiele pretensji do pracy arbitrów miał z kolei Dariusz Banasik. Jego zdaniem w meczu o takiej randze dwa rzuty karne wywołały kontrowersje. – Jeden zawodnik wybija piłkę głową, a drugi wymusza faul. Szkoda się denerwować i szkoda włożonej pracy. Ten pierwszy gol ustawił mecz i potem było nerwowo. Warta dostała bodziec, a gdy trafiła na 2:0, spotkanie się skończyło – podkreślił.

– Chciałbym podziękować moim piłkarzom za cały rok. Szkoda, że ten ostatni mecz nie był wygrany, ale zrobiliśmy kawał dobrej pracy. Wszyscy do końca wierzyliśmy, jednak taki jest sport. Byliśmy blisko, nie udało się, mimo to możemy być dumni – podsumował Banasik. Przypomnijmy, że oprócz piłkarzy Warty Poznań do PKO Ekstraklasy awansowały – Stal Mielec oraz Podbeskidzie Bielsko-Biała.

źródło: wartapoznan.pl / własne


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV
OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W STS TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *