Badia: Jesteśmy lepiej przygotowani

Gerard Badia / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W środowy wieczór Piast Gliwice rozpoczyna batalię o Ligę Mistrzów, chociaż los nie był łaskawy. Bowiem rywalem “Piastunek” będzie BATE Borysów, które regularnie występuje w fazie grupowej europejskich pucharów.

– Czujemy duże emocje i nie możemy się doczekać środowego meczu. Każdy zawodnik chce grać takie spotkania. Ciężko trenowaliśmy, jesteśmy przygotowani i z niecierpliwością wyczekujemy starcia z BATE – powiedział Gerard Badia. Kapitan “Niebiesko-Czerwonych” jako jeden z nielicznych z całej kadry może pochwalić się doświadczeniem w eliminacjach europejskich pucharów. Hiszpan wówczas był zawodnikiem szwedzkiego IFK Goteborg.

Gerard Badia przyznaje, że teraz drużyna Piasta Gliwice wydaje się o wiele mocniejsza niż w poprzednich rozgrywkach – Te drużyny się różnią… Jeśli mam porównać tamtego Piasta z tym obecnym, to widać dużą różnicę. Teraz mamy lepszy zespół, lepszych zawodników i jesteśmy lepiej przygotowani. Jako klub również mocno się rozwinęliśmy – zakończył. Początek spotkania o godzinie 19:00, a transmisja zostanie przeprowadzona w TVP Sport.

Przypuszczalny skład Piasta: Frantisek Plach – Marcin Pietrowski, Uros Korun, Jakub Czerwiński, Mikkel Kirkeskov – Kamil Dziczek, Tom Hateley – Martin Konczkowski, Joel Valencia, Jorge Felix – Piotr Parzyszek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *