Aurier blisko zostania Czerwonym Diabłem

20minutes.fr

Manchester United dokona jeszcze przynajmniej jednego poważnego wzmocnienia w tym okienku. Jose Mourinho zależy szczególnie na bocznym obrońcy i skrzydłowym. Pierwszy z nich, według portalu Goal.com, jest już dogadany z angielskim klubem. 

Do Manchesteru w najbliższych dniach ma przenieść się Serge Aurier. Iworyjski prawy defensor nie znajduje się już w planach swojego klubu od dłuższego czasu po tym, jak odważył się publicznie skrytykować ówczesnego trenera Laurenta Blanca i gwiazdę zespołu Zlatana Ibrahimovicia. Wobec tego dostał wolną rękę w poszukiwaniu nowego pracodawcy. Profil 24-latka pasuje do wizji zespołu prowadzonego przez Portugalczyka i ten jest skłonny wyłożyć na niego żądaną przez PSG kwotę.

Sam Aurier miał już przystać na warunki proponowane mu przez Czerwone Diabły, a do zamknięcia porozumienia brakuje ustalenia konkretnej kwoty transferu między stronami. Krnąbrny obrońca reprezentuje ekipę ze stolicy Francji od 2015 roku, kiedy to za ok. 10 mln euro został wykupiony z Toulousy. W jej barwach rozegrał 81 spotkań, zdobywając 5 bramek i dorzucając 15 asyst.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi