Atletico zwycięża zgodnie z planem.

Trzecia drużyna poprzedniego sezonu Primera Division Atletico Madryt  wygrała w meczu trzeciej kolejki ligi hiszpańskiej. Przeciwnikiem “Rojiblancos” była drużyna Realu Sociedad San Sebastian.

Mecz dobrze rozpoczęła drużyna Realu Sociedad. Gospodarze nacierali na bramkę gości, nie dając im dojść do głosu przez pierwsze dwanaście minut. Atletico jednak przetrwało oblężenie i samo zaczęło atakować. W dwunastej minucie Arda Turan rozegrał piłkę z Diego Costą na lewym skrzydle. Potem Brazylijczyk wystawił piłkę przed pole karne Davidovi Villi, lecz ten strzelił minimalnie obok słupka.  Trzy minuty później Atletico miało świetną okazję do strzelenia gola, lecz błąd Inigo Martineza nie został wykorzystany. W 23′ minucie Turan zagrał rewelacyjną długą piłkę do wychodzącego Davida Villi, ten jednak zdołał wywalczyć jedynie rzut rożny.  W 27’minucie padła wreszcie upragniona bramka dla drużyny z Madrytu. Koke zagrał do Diego Costy, który podał do dobrze ustawionego Davida Villi, a ten przerzucił piłkę nad bezradnym Claudio Bravo.  Do końca pierwszej połowy nie wydarzyło się nic godnego uwagi. Mimo częstych rzutów wolnych i rożnych, nie było realnego zagrożenia dla żadnej ze stron i do szatni utrzymywał się wynik 0:1.

Po przerwie padły kolejne dwie bramki. Piłkarze z San Sebastian bardzo szukali wyrównującego gola. Podobnie, jak to miało miejsce w pierwszej połowie, niemal non stop atakowali.  Jednak w 56′ minucie bramkę strzelił Jorge Koke i Atletico prowadziło już 2:0. Drużyna z San Sebastian ewidentnie zaspała podczas akcji “Los Colchoneros”. Skupieni na ataku gospodarze nie zdążyli wrócić na swoje pozycje, przez co Atletico zdobyło bramkę z kontry.   W końcu w 69′ minucie Baskowie zdobyli bramkę na 2:1. Gola strzelił Xabi Prieto. Drużyna z San Sebastian zaczęła szukać bramk9 na 2:2 i znów o mały włos nie straciliby gola. W 77’minucie wyszła dwójkowa akcja Costy z Turanem, ale strzał Turka obronił Bravo.  W 80′ minucie za niesportowe zachowanie zostali ukarani – Filipe z Atletico Madryt i  asystent Jagoba Arassate. Im bliżejkońca, tym mecz stawał się ciekawszy. W 88′ minucie strzał z bliskiej odległości Estebana Granero wybronił Thibaut Courtois. Ostatnią godną uwagi wzmianką był rzut wolny wykonany przez Gabiego w 94′ minucie, jednak strzał obronił Claudio Bravo.