Atletico po ciężkim boju pokonało Granadę 2:0 w wyjazdowym meczu 14. kolejki hiszpańskiej Primera Division. Bramki na wagę trzech punktów zdobyli Godin i Griezmann.

Atletico kontynuuje serię 3 zwycięstw z rzędu w lidze, dzięki czemu zajmują pozycję wicelidera, choć przed starciem z Granadą spadli na 3. lokatę, gdyż swój mecz 2 godziny wcześniej wygrał ich rywal zza miedzy. Granada natomiast okupuje dolną część tabeli i przez bukmacherów była skazywana na porażkę.

Pierwszego gola podopieczni Diego Simeone zdobyli w 20. minucie, kiedy to uderzeniem głową z rzutu rożnego piłkę do bramki gospodarzy skierował Diego Godin.

W drugiej połowie Atletico postawiło kropkę nad “i” podwyższając prowadzenie za sprawą Griezmanna, który mocnym strzałem pod porzeczkę nie dał żadnych szans golkiperowi Granady.

Dzięki zwycięstwu nad Granadą Atletico odzyskało pozycję wicelidera rozgrywek z 32. punktami na koncie, natomiast Granada z dorobkiem 11 “oczek” wciąż znajduję się w dolnej części tabeli.

Granada 0-2 Atletico Madryt, 5.12.2015 r., Estadio Nuevo Los Cármenes, Granada.

0-1, Godin (20′)

0-2, Griezmann (76′)