Atletico Madryt wygrywa Superpuchar Europy

Atletico Madryt wygrywa Superpuchar Europy / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Piłkarze Atletico Madryt pokonali po dogrywce Real Madryt 4:2 w meczu o Superpuchar Europy. Świetny mecz rozegrał Diego Costa, który strzelił dwa gole.

Dla obu drużyn mecz o Superpuchar Europy miałbyć pierwszym poważnym starciem. Królewscy przystąpili do tego meczu jako zwycięzca Ligi Mistrzów, a Atletico jako zwycięzca Ligi Europy. W letnim okienku transferowym w drużynie Realu wiele się zmieniło. Odszedł trener Zinédine Zidane, zastąpił go Julen Lopetegui. Jeśli chodzi o zawodników, Królewskich opuścił ich najważniejszy w ostatnich latach gracz czyli Cristiano Ronaldo, a na wypożyczenie trafił Theo Hernández. Zarząd Realu przeprowadził też kilka wzmocnień, na Santiago Bernabéu trafili Thibaut Courtois, Andrij Łunin, Alvaro Odriozola i Vinícius Júnior. Transferem, który robi największe wrażenie, jest pozyskanie reprezentanta Belgii, Courtoisa. Jeśli chodzi o drużynę z Wanda Metropolitano, to kadrę Atletico wzmocnili Antonio Adán, Santiago Arias, Thomas Lemar, Gelson Martins i Nikola Kalinić, szeregi Los Colchoneros opuścili Šime Vrsaljko, Gabi i Fernadno Torres.

Atletico Madryt po pierwszym gwizdku rzuciło się do ataku i już w 54. sekundzie wyszło na prowadzenie. Diego Costa minął Sergio Ramosa i Raphaëla Varane’a  i z ostrego kąta strzelił tuż pod poprzeczkę.

Real mógł wyrównać po upływie kwadransa, lecz kapitalną interwencją przy strzale Marco Asensio popisał się Jan Oblak. Swoją okazję do strzelenia bramki miał też Marcelo, który zdecydował się na uderzenie zza szesnatki, lecz minimalnie przestrzelił. Chwilę później Królewskich udało się wyrównać. Gareth Bale świetnie dośrodkował z prawej strony, a głową do bramki Oblaka trafił Karim Benzema.

Niedługo później mogło być już 2-1. Asensio odzyskał futbolówkę, popędzi z nią, minął Stefan Savića, uderzył sprzed pola karnego i nieznacznie się pomylił. Bale do asysty mógł dołożyć bramkę, reprezentant Walii zdecydował się na strzał sprzed pola karnego jednak uderzył obok bramki. Ostatecznie do przerwy Real Madryt remisował z Atletico Madryt 1:1.

Pierwsze minuty drugiej połowy to przewaga Realu, ale nie okraszona groźnymi strzałami. W 62. minucie sędzia Szymon Marciniak podyktował rzut karny dla Realu za zagranie ręką Juanfrana w polu karnym. Do piłki ustawionej na wapnie podszedł Ramos i pewnie pokonał Oblaka.

Blisko podwyższenia wyniku był Luka Modrić, lecz z dystansu strzelił wysoko nad poprzeczką. W 77.minucie Los Colchoneros wyrównali. Juanfran uprzedził Marcelo przy lini autowej, podał w pole karne do Angela Correi, ten podał do Costy, a napastnik Altetico umieścił piłkę w pustej bramce.

Regulaminowy czas gry nie przyniósł zwycięzcy i obie drużyny musiały grać 30 minutową dogrywkę.

Na początku pierwszej połowy z dystansu strzelał Carvajal, lecz tym uderzeniem nie sprawił żadnych problemów Oblakowi. Chwilę później podopieczni Diego Simeone wyszli na prowadzenie. Varane fatalnie stracił futbolówkę, przejął ją Thomas Partey, dośrodkował do Saúla Ñígueza, a ten kapitalnym uderzeniem pokonał Keylora Navasa.

Atletico tym razem nie broniło wyniku i strzeliło czwartą bramkę. Costa przejął futbolówkę obrońcy Realu, zagrał do Vitolo, ten wyłożył do Koke, a pomocnik Atleti strzelił tuż przy słupku.

Po pierwszej części dogrywki Real przegrywał z Atletico 2:4.

W drugiej części dogrywki zdecydowaną przewagę mieli Królewscy, ale w zasadzie tylko Luka Modrić oddał groźny strzał, z którym problemu nie miał Oblak i ostatecznie Real przegrał z Atletico 2:4.