marca.com

W meczu 15. kolejki hiszpańskiej Primera Division Atletico Madryt po ciężkim boju pokonało Athletic Bilbao 2:1. Gola na wagę trzech punktów strzelił Antoine Griezmann w drugiej części gry.

Ostatnie osiem spotkań “Rojiblancos” to pasmo zwycięstw, co pozwoliło im zbliżyć się do Barcelony w lidze oraz wygrać swoją grupę w Lidze Mistrzów. Bilbao z kolei w pięciu ostatnich potyczkach zanotowało 3 zwycięstwa oraz dwa remisy.

Jako pierwsi na prowadzenie wyszli niespodziewanie goście. Aymeric Laporte z bliskiej odległości po rzucie rożnym wpakował piłkę do bramki Oblaka.

Gospodarze odpowiedzieli w doliczonym czasie gry pierwszej połowy za sprawą Saula. Gracz Atletico po dośrodkowaniu od Koke głową skierował futbolówkę do bramki Iraizosa.

Podopieczni Diego Simeone przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę w drugiej połowie gdy Antoine Griezmann mocnym strzałem zza pola karnego zdobył gola na wagę trzech punktów i do końca meczu nie padło więcej bramek.

Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu Atletico zrównało się w tabeli punktami z FC Barceloną (35 “oczek”), zaś Bilbao plasuje się obecnie na 9. lokacie z dorobkiem 21 punktów.

Atletico Madryt 2-1 Athletic Bilbao, 13.12.2015 r., godz. 18:15, Vicente Calderon, Madryt.

0-1, Laporte (27′)

1-1, Saul (45+2′)

2-1, Griezmann (67′)