,,Athletic i Sociedad pozbawione awansu! Reszta bez niespodzianki” czyli co działo się w środę ?

Dziś o 19.30 i 21.30 rozegrano sześć rewanżowych spotkań w Pucharze Króla.

W pierwszym z nich Sevilla podejmowała na własnym stadionie Cartagenę. Gospodarze pewnie ograli przyjezdnych 4:0. Dublet w tym meczu ustrzelił Wissam Ben Yedder, dodatkowo po bramce strzelili Ganso oraz Correa. Podopieczni Ernesto Marcucciego nie mieli większych problemów z ograniem przeciwnika. Piłkarze gości mieli okazję na strzelenie dwóch bramek po dwóch błędach Geisa, zespół uratował świetnie spisujący się w bramce David Soria. Tym wynikiem Sevilla zapewniła sobie awans do 1/8 tych rozgrywek wygrywając w dwumeczu 7:0.

29.11.2017, 1/16 finału Pucharu Króla, Estadio Ramón Sánchez Pizjuán, Sevilla

Sevilla – Cartagena 4:0 ( 3:0)

Wissam Ben Yedder 3′,6′, Ganso 42′, Joaquin Correa 66′

Grad goli padł również na Camp Nou, gdzie tamtejsza Barcelona podejmowała Murcie. Gospodarze wygrali aż 5:0, a na listę strzelców wpisali się Paco Alcácer, Gerard Piqué, Aleix Vidal, Denis Suárez i Arnaiz Diaz Jose. Podopieczni Ernesto Valverde całkowicie zdominowali to spotkanie, w skutek czego przyjezdni nie oddali ani jednego strzału celnego na bramkę. Na pochwałę zasłużyli także debiutanci w zespole gospodarzy, którzy rozegrali dobre spotkanie.

29.11.2017, 1/16 finału Pucharu Króla, Camp Nou, Barcelona

Barcelona – Murcia 5:0 (1:0)

Paco Alcácer 16′, Gerard Piqué 56′, Aleix Vidal 60′, Denis Suárez 74′ , Arnaiz Diaz Jose 79′

Prawdziwa sensacja miała miejsce w San Sebastian na Estadio Anoeta gdzie Real Sociedad niespodziewanie odpadł z rozgrywek z Lleidą. Wydawało by się, że gospodarze mają wszystko pod kontrolą po dwóch zdobytych bramkach Diego Llorente oraz Juanmiego. Druga połowa miała być tylko formalnością, niestety tak się nie stało. Goście wdrożyli plan odrabiania strat. W trzy minuty za sprawą Aitora Nuneza i Manuela Moliny doprowadzili do wyrównania. Kropkę nad ,,i” postawił w 89. minucie Bojan Radulovic dając swojej drużynie awans do następnej rundy.

29.11.2017, 1/16 finału Pucharu Króla, Estadio Anoeta, San Sebastian

Real Sociedad – Lleida 2:3 (2:0)

Diego Llorente 24′, Juanmi 34′ – Aitor Nunez 56′, Manuel Molina 59′, Bojan Radulovic 89′

W kolejnym meczu na Wanda Metropolitano Atletico podejmowało Elche. W pierwszym meczu tych drużyn padł remis 1:1. Tym razem szalę na swoją korzyść przeciągnęli piłkarze Los Colchoneros wygrywając 3:0, a kapitalny występ zaliczył Fernando Torres, który strzelił dwie bramki. Sporo okazji na gola miał też Luciano Vietto, jednak nie zdołał umieścić futbolówki w siatce. Zespół Diego Simeone awansował do dalszej fazy pucharowej.

29.11.2017, 1/16 finału Pucharu Króla Wanda, Metropolitano, Madryt

Atlético Madryt – Elche 3:0 (2:0)

José María Giménez 31′, Fernando Torres 33′, 68′

Następna wielka sensacja miała miejsce na San Mamés, gdzie Athletic podejmował Formentere. W pierwszym meczu padł wynik 1:1 co stawiało w lepszej sytuacji gospodarzy. Przez prawie 90. minut obie ekipy nie potrafiły strzelić rywalowi bramki. Na dodatek więcej strzałów, procent posiadania piłki i celnych podań miała ekipa a Bilbao. Niespodziankę w samej końcówce sprawił Alvaro Muniz, który pokonał w 96. minucie Iago Herrerina. Tym samym ekipa przyjezdnych awansowała 1/8 finału pucharu króla wygrywając w dwumeczu 2:1.

29.11.2017, 1/16 finału Pucharu Króla, Estadio San Mamés, Bilbao

Athletic Bilbao – Formentera 0:1 (0:0)

Alvaro Muniz 90+6′

Ciekawa walka o awans rozgrywała się także na Estadio de Gran Canaria, gdzie Las Palmas podejmowało Deportivo. Piłkarze gości chceli za wszelką cenę odrobić straty po porażce w pierwszym meczu, w którym ulegli ekipie z wysp kanaryskich aż 4:1. Do samego końca nie było wiadomo awansuje, bowiem gościom brakowało tylko jednej bramki do dogrywki. Sprawę definitywnie w 94. minucie rozstrzygnął Loic Remy, który strzelił gola na 2:3 pozbawiając ekipę przyjezdnych awansu. Sami zaś przeszli do następnej rundy.