Asystent Johna van den Broma: Chcieliśmy się zbliżyć do Rakowa

Krzysztof Drobnik (Piłkarski Świat)

Już siedem punktów przewagi ma Raków Częstochowa nad resztą ligowej stawki. W niedzielnym hicie 15. kolejki rzutem na taśmę ograli Lecha Poznań (2:1) przy Bułgarskiej.

Na ławce trenerskiej Kolejorza, zawieszonego Johna van den Broma zastąpił Denny Landzaat. – Graliśmy z dobrym przeciwnikiem, który prezentuje styl przeciwko któremu trudno się gra, dlatego zdecydowaliśmy się zmienić coś w naszej formacji. Myślę, że mogliśmy zacząć lepiej ten mecz, ale po części mogło to wynikać właśnie z tej zmiany, której nie trenowaliśmy bardzo długo, ale konsultowaliśmy ją całym sztabem i także z zawodnikami, którzy w przeszłości mieli doświadczenie gry w takim ustawieniu w defensywie – przyznał były piłkarz m.in. Feyenoordu Rotterdam i AZ Alkmaar.

Mieliśmy jasny plan na to spotkanie, staraliśmy się go realizować. Początek drugiej połowy nie był w naszym wykonaniu zły, graliśmy lepiej, bo w przerwie rozmawialiśmy o tym, co nie poszło po naszej myśli wcześniej. Chociażby to, że wahadłowi mogliby grać wyżej lub w środku pola gracz gości pozostaje bez krycia. Po przerwie stwarzaliśmy sobie okazje, najpierw gol dla rywali, ale odpowiedzieliśmy trafieniem Michała Skórasia. Ostatecznie jednak przegrywamy i taki wynik nie może nas zadowalać, bo chcieliśmy się zbliżyć do Rakowa, a mamy trudniejszą sytuację, by gonić czołówkę – dodał Holender.

Rozczarowania nie ukrywał Michał Skóraś, który dał sygnał pozytywnego wyniku. – Myślę, że nie zabrakło szczęścia tylko bardziej koncentracji do ostatniej minuty. Zmianą formacji chcieliśmy zaskoczyć Raków i według mnie udało nam się to. W drugiej połowie straciliśmy koncentrację w niektórych sytuacjach, a jak wiemy Raków żyje też z kontrataków, bardzo fajnie do tego wychodzą i tak straciliśmy pierwszą bramkę. Drugi gol też po naszym błędzie, szkoda, bo to była 90 minuta i jesteśmy rozczarowani – podsumował pomocnik Lecha.

źródło: lechpoznan.pl /