AS Roma wyceniła Zalewskiego

Nicola Zalewski

Fot. Mateusz Czarnecki

Nicola Zalewski tego lata prawdopodobnie opuści AS Romę.

Ten młody zawodnik, wychowanek AS Romy, znajduje się obecnie na ważnym zakręcie swojej kariery.

Kluczowa decyzja AS Romy

Dotychczasowy klub Nicoli Zalewskiego, otworzył mu drzwi do zmiany otoczenia. Zmiana ta jest rezultatem nowej strategii szkoleniowej, wprowadzonej po odejściu José Mourinho, pod którego skrzydłami Zalewski rozwijał swoje umiejętności. Nowy trener, Daniele De Rossi, kieruje zespołem w innym kierunku, co skłania klub do reorganizacji składu. Przede wszystkim rzadziej stawia na reprezentanta Polski.

Zalewski, którego kontrakt z Romą obowiązuje do końca czerwca 2025 roku, został ponoć wyceniony na kwotę od 13 do 16 milionów euro. Młody Polak ma teraz możliwość szukania nowego pracodawcy, który zaoferuje mu odpowiednie warunki. I pozwoli kontynuować rozwijającą się karierę na międzynarodowej scenie.

Wpływ na karierę Zalewskiego

Przyszłość Zalewskiego nadal wydaje się być obiecująca, biorąc pod uwagę jego dotychczasowe osiągnięcia i rozwój w ramach stołecznego klubu. Choć ten sezon jest słabszy w wykonaniu wahadłowego. W obecnej kampanii Zalewski wystąpił już w 29 meczach, notując trzy asysty. Głównie jednak wchodząc z ławki rezerwowych.

Duży wpływ na transfer 22-latka mogą mieć nadchodzące EURO 2024. Wokół Nicoli już rosło zainteresowanie z włoskich klubów. Dobry występ na mistrzostwach Europy może jeszcze zwiększyć kolejkę chętnych.

Źródło: La Gazzetta dello SportDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.