AS Monaco interesuje się opcją wypożyczenia obrońcy Chelsea

Chelsea

Chelsea będzie tego lata chciała wypożyczyć Malanga Sarra. Fulham oraz AS Monaco byłyby zainteresowane takim rozwiązaniem.

Malang Sarr dołączył do londyńskiej Chelsea blisko dwa lata temu. W klubie stwierdzono, że warto od razu rozważyć opcję rocznego wypożyczenia, aby młody Francuz mógł swobodnie się ograć. Miał przecież w następnych sezonach stać się kluczową postacią linii defensywnej The Blues.

Sezon 2020/2021 spędził w FC Porto. Niestety nie wszystko szło po myśli jego oraz myśli klubu, z którego został wypożyczony. Sarr grał mało. Wystąpił w zaledwie 8 meczach na szczeblu portugalskiej ekstraklasy, tyle samo spotkań rozegrał w rezerwach Porto. Dorzucił do tego 6 gier w Lidze Mistrzów oraz 4 w krajowym pucharze.

Po powrocie z wypożyczenia Sarr spotkał się z nową rzeczywistością. W klubie nie pracował już Frank Lampard, którego zastąpił Thomas Tuchel. Młody obrońca przepracował letni okres przygotowawczy wraz z drużyną, jednak podczas sezonu Premier League niemiecki szkoleniowiec niechętnie stawiał na tego młodego obrońcę.

Mając świadomość, że i w rozpoczynającym się już w piątek nowym sezonie Francuz nie dostawałby zbyt wielu minut na boisku w koszulce Chelsea, władze klubu są skłonne wysłać go na wypożyczenie.

Pierwszym zainteresowanym okazało się Fulham, ale z ostatnich informacji wynika, że najbliżej pozyskania Sarra jest na ten moment AS Monaco. Klub z Ligue 1 prowadzi podobno rozmowy z przedstawicielami z Londynu. W grę wchodzi roczne wypożyczenie z opcją wykupu po sezonie.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.