Arvydas Novikovas wypadnie na kilka tygodni

Arvydas Novikovas (Jagiellonia) / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

28-letni Arvydas Novikovas w trakcie ostatniego spotkania z Lechem Poznań doznał kontuzji. Reprezentant Litwy będzie pauzować od czterech do sześciu tygodni.

– Mamy do czynienia ze zwichnięciem przednim barku prawego wraz z uszkodzeniem więzadeł obrąbkowo-ramiennych. Wstępne rokowania co do powrotu do treningów z zespołem szacuje na okres od 4 do 6 tygodni – poinformował Krzysztof Koryszewski, klubowy lekarz Jagiellonii. Arvydas Novikovas już w ósmej minucie w starciu z Kamilem Jóźwiakiem nieszczęśliwie upadł na murawę i jeszcze w trakcie meczu został przewieziony prosto do szpitala.

Dalsza część newsa pod materiałem wideo

Całe szczęście nie doszło do złamania i Litwin spokojnie powinien wziąć udział w przygotowaniach do następnego sezonu w barwach Jagiellonii Białystok. Ireneusz Mamrot podkreśla, że uraz skrzydłowego sprawi spore kłopoty. – To dla nas duże osłabienie, ale nie mamy wyjścia i będziemy musieli sobie z tym poradzić. To jest spory kłopot, biorąc pod uwagę, jak napięty jest teraz terminarz. Jesteśmy na takim etapie sezonu, że strata każdego zawodnika, czy to z powodu kontuzji, czy kartek jest odczuwalny dla drużyny. Zespół znajdował się już w gorszych momentach i sobie z tym radził, podobnie będzie tym razem – powiedział trener „Jagi”.

źródło: jagiellonia.pl / własne


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.