Arteta: Jestem naprawdę zawiedziony

Mikel Arteta

Arsenal poniósł trzecią porażkę w tym sezonie Premier League. „Kanonierzy” przegrali z Leicester City 0:1. – Jestem naprawdę zawiedziony. W pierwszej połowie mieliśmy mecz w swoich rękach i nie mam pojęcia, dlaczego nasza bramka nie została uznana. Szczerze mówiąc, byłem bardzo zadowolony z pierwszej połowy – stwierdził Mikel Artety, szkoleniowiec Arsenalu.

W niedzielnym meczu 6. kolejki Premier League, Arsenal przegrał na Emirates Stadium z Leicester City 0:1 (0:0). Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył w 80. minucie Jamie Vardy. Była to pierwsza od 47 lat wygrana „Lisów” na terenie „Kanonierów”.

Szkoleniowiec Arsenalu Mikel Artety na pomeczowej konferencji prasowej nie krył rozczarowania ostatecznym wynikiem meczu, który jego zdaniem był niesprawiedliwy, patrząc z przebiegu gry. Hiszpan był także oburzony decyzją sędziów o nieuznaniu prawidłowo jego zdaniem zdobytego gola przez Francuza Alexandre’a Lacazette’a.

Jestem naprawdę zawiedziony. W pierwszej połowie mieliśmy mecz w swoich rękach i nie mam pojęcia, dlaczego nasza bramka nie została uznana. Szczerze mówiąc, byłem bardzo zadowolony z pierwszej połowy i sposobu, w jaki naciskaliśmy i pokazaliśmy agresję przeciwko drużynie, która potrafi radzić sobie z pressingiem i stwarzać sytuacje przeciwko tobie – powiedział.

Mieliśmy kontrolę nad spotkaniem, nie pozwalaliśmy im na nic. Zdobyliśmy bramkę ze stałego fragmenty gry, nie wiem, jak to się stało, że nie została uznana – kontynuował.

W drugiej połowie staraliśmy się być cierpliwi i czekać na odpowiedni moment przeciwko drużynie, która chciała się bronić naprawdę głęboko. Nie mieli żadnych strzałów na bramkę i czekali tylko na błąd. Popełniliśmy niewielki błąd i przegraliśmy mecz – zakończył.

W następnej serii gier Arsenal zagra na wyjeździe z Manchesterem United (01.11, 17:30). Wcześniej, bo w czwartek podopiecznych Mikela Artety czeka starcie w fazie grupowej Ligi Europy z irlandzkim Dundalk (29.10, 21:00).