Arsène Wenger zapowiada kolejne zmiany w futbolu

Arsene Wenger

Zdjęcie: https://www.sc.qa/en

Arsène Wenger znany jest ze swojego niekonwencjonalnego myślenia o piłce nożnej. Na trenerskiej emeryturze zdaje się, że chce zająć się modyfikacją i urozmaicaniem zasad gry.

Francuz udzielił wywiadu, w którym zdradził rąbka tajemnicy dotyczącej zmiany przepisów o spalonym. Były trener chciałby jeszcze bardziej usprawnić ten element gry w piłkę.

– Jest wiele możliwości. Muszę zachować tajemnicę, ale nastąpi duża ewolucja w sędziowaniu. Wszystko jest badane. Technologia może nawet pomóc w sytuacjach, gdy pozycja spalona dotyczy pięciu czy sześciu centymetrów.

To byłoby dość śmiałe posunięcie, bo przecież również do takich sytuacji powołany został VAR. Jednak jak się po czasie okazało, także technologia może nas zawodzić. Pamiętamy przecież sytuacje z Premier League, w których sędziowie doszukiwali się dwucentymetrowego spalonego, co mijało się z duchem gry.


Sprawdź również inne informacje o Mistrzostwach Świata 2022, wśród których dostępne są m.in. aktualności MŚ 2022, informacje o tym gdzie oglądać poszczególne mecze, które prezentujemy w dziale transmisje MŚ 2022, a także typy na MŚ 2022 i szczegóły o obstawianiu MŚ 2022.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.