Arsenal z poważnymi kłopotami, ostatnie chwile Mikela Artety?

Mikel Arteta

Zdjęcie: Premier League.com

Wtorkowa przegrana z “The Citizens” postawiła Arsenal w sporych kłopotach przed świątecznymi kolejkami, uważa Mikel Arteta. “Sky Sports” twierdzi, że Hiszpan pożegna się z posadą.

“Kanonierzy” przegrali pięć z ostatnich siedmiu meczów w Premier League i zajmują 15. miejsce z 14 punktami, co oznacza najgorszy początek od sezonu 1974/75. Ich problemy narosły po porażce w Pucharze Ligi Angielskiej z Manchesterem City (1:4), co spowodowało odpadnięcie z rozgrywek zwiększając presję na Hiszpanie, który przejął klub w grudniu zeszłego roku.

W sobotę Arsenal zmierzy się z Chelsea, a następnie zagra z Brighton & Hove Albion i West Bromwich Albion. – Do tego czasu musimy się poprawić. Jeśli tego nie zrobimy może popaść w ogromne tarapaty – mówi Arteta. – Mamy narzędzia do zmiany sytuacji, ponieważ widzę, jak bardzo piłkarze się starają. Przyglądamy się opcjom w zimowym oknie, ale to będzie bardzo skomplikowane zw względu na pandemię – kończy. W razie zwolnienia Artety największe szanse na zatrudnienia media przewidują dla Massimiliano Allegriego.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.