Arsenal wygrywa rzutem na taśmę!

premierleague.com

Kanonierzy mimo słabego meczu zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść pokonując Southampton 2:1. Gola na wagę trzech punktów zdobył w doliczonym czasie gry Santi Cazorla.

Arsenal nieco lepiej rozpoczął zmagania w lidze od “Świętych”, toteż dzisiaj byli zdecydowanymi faworytami grając w dodatku przed własną publicznością.

Jednak jako pierwsi do siatki trafili goście. Dusan Tadić uderzył z rzutu wolnego, piłka odbiła się najpierw od poprzeczki, następnie od Cecha i wpadła do siatki wprawiając w euforie kibiców przyjezdnych.

Arsenal odpowiedział kilkanaście minut później i to w jakim stylu! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i lekkim zamieszaniu w polu karnym Laurent Kościelny przepięknym strzałem z przewrotki doprowadził do remisu.

Po przerwie lepsze okazje mieli podopieczni Wengera, ale dopiero w samej końcówce udało im się zdobyć upragnioną bramkę.

Olivier Giroud był faulowany w polu karnym, sędzie bez wahania podyktował jedenastkę, którą na bramkę zamienił Santi Cazorla, dzięki czemu Arsenal odnosi pierwsze ligowe zwycięstwo na własnym stadionie w lidze.

Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu Arsenal plasuje się na 5. pozycji z dorobkiem siedmiu punktów, zaś Southampton okupuje dolną część tabeli mając na koncie ledwie dwa punkty.

Arsenal Londyn 2-1 Southampton AFC., 10.09.2016 r., godz. 16:00, Emirates Stadium, Londyn.

0-1, Cech (samobój 18′)

1-1, Kościelny (29′)

2-1, Cazorla (90+4′)