Mirror

Piłkarze Arsenalu pokonali Southampton 3:2 w meczu 33. kolejki Premier League. Bohaterem meczu został Danny Welbeck, który zdobył dwa gole.

Najlepszą okazję w pierwszych minutach mieli goście. Dušan Tadić znalazł się w polu karnym, podał do Jamesa Warda Prowse’a, ten uderzył, ale piłkę tuż z linii bramkowej wybił Héctor Bellerín. W następnej sytuacji Święci wyszli na prowadzenie. Cédric dograł w szesnastkę, Petr Čech nie porozumiał się z Shkodranem Mustafim, futbolówkę przejął Shane Long i wpakował ją do siatki.

Później Arsenal zaczął dominować i rozgrywać składne akcje. Właśnie po jednej z takich akcji Kanonierzy wyrównali. Danny Welbeck podał piłkę piętą do Pierra Emericka Aubameynaga, a ten lekko ją dzióbnął , ale zrobił to na tyle dobrze, że wpadła ona do bramki Southampton.

Niecałe 10. minut później Anglik do asysty dołożył gola. Minął przed polem karnym Jacka Stephensa, uderzył, futbolówka trafiła w Maye Yoshide i znalazła drogę do siatki Alexa McCarthy’ego. Do przerwy Arsenal prowadził z Southampton 2:1.

Na początku drugiej części Arsenal mógł podwyższyć prowadzenie, ale świetnie dwa strzały obronił McCarthy, najpierw po uderzeniu Aubameyanga, a chwilę później po strzale z dystansu Granita Xhaki. Swoje umiejętności musiał pokazać, także Čech, gdy interweniował po mocnym kopnięciu Pierre Højbjerga z dystansu. Bramkarz Arsenalu jeszcze lepiej się zachował, gdy Wesley Hoedt huknął ok. z 30 metrów, ale były reprezentant Czech nie dał się zaskoczyć. W końcu jednak podopiecznym Marka Hughesa udało się wyrównać. Cédric wtargnął w pole karne, minął obrońców Arsenalu, dograł pod bramkę, tam był Charlie Austin i skierował futbolówkę do siatki. Chwilę później Kanonierzy mogli wyjść na prowadzenie, ale Welbeck nie potrafił trafić do pustej bramki po podaniu Jacka Wilshere’a. Anglik zrehabilitował się w 82. minucie, gdy trafił głową po dośrodkowaniu Alexa Iwobiego.

W końcówce obie drużyny musiały kończyć w dziesiątkę, ze strony Southampton wyleciał Jack Stephens, który powalił Wilshere’a bez piłki, a u gospodarzy czerwoną kartką został ukarany Mohamed Elneny za odepchnięcie Cédrica. Ostatecznie Arsenal pokonał Southampton 3:2 i Kanonierzy zanotowali trzecie zwycięstwo z rzędu w Premier League.