Premier League: Arsenal pokonuje Stoke

cdn.images.dailystar.co.uk

dailystar.co.uk

W pierwszym  niedzielnym meczu 32. kolejki Premier League, Arsenal pokonał Stoke City 3:0. Kanonierzy to zwycięstwo wywalczyli po dużych męczarniach.

Dosyć niespodziewanie najgroźniejszą sytuację w pierwszych minutach mieli goście. Xherdan Shaqiri minął Shkordana Mustafiego, uderzył finezyjnie z szesnastki, ale minimalnie chybił. Kanonierzy odpowiedzieli dopiero w 23. minucie. Aaron Ramsey w dużym zamieszaniu trafił w poprzeczkę. W zasadzie tylko tyle działo się w pierwszej połowie na Emirates Stadium i do przerwy mieliśmy bezbramkowy remis.

Od początku drugiej połowy zdecydowaną przewagę miał już Arsenal i podopieczni Arsene’a Wengera mogli zdobyć dwie bramki. W pierwszej sytuacji Dany Welbeck strzelił bardzo niecelnie po świetnym podaniu Aarona Ramseya. Następnie uderzenie Nacho Monreala dobrze obronił Jack Butland. Najlepszą okazję do zdobycia gola miał Pierre Emerick Aubameyang, ale w sytuacji sam na sam trafił prosto w bramkarza Stoke. Arsenal w końcu wyszedł na prowadzenie po niesłusznym karnym. Bruno Martins Indi wygarnął piłkę Mesut Özil, ale sędzia Craig Pawson uznał, że Niemiec był faulowany. Do piłki poszedł Aubameyang i nie dał szans Butlandowi. Gabończyk chwilę później zdobył drugą bramkę po efektownym strzale z woleja. Nie był to ostatni gol, bo Arsenal otrzymał drugi rzut karny. Papa Ndiaye odepchnął w szesnastce Alexandre’a Lacazette’a i tym razem karny był słuszny. Do futbolówki podszedł sam poszkodowany i pewnie strzelił jedenastkę.

Ostatecznie Arsenal po męczarniach pokonał Stoke City 3:0.