Arsenal latem czeka sporo pracy. Będą liczne zmiany

Emirates Stadium

Zdjęcie: Arsenal


Mikel Arteta ma świadomość, iż Arsenal to obecnie młody zespół i zdecydowanie brakuje mu jakości, by bić się o czołowe miejsca.

Hiszpański szkoleniowiec fajnie poukładał drużynę i jest w niej kilku utalentowanych piłkarzy. Dobre wyniki spowodowały, że niemal zahaczył o miejsce dające Ligę Mistrzów.

Dlatego już trwają przygotowania do kolejnego sezonu. Arteta jest zadowolony z tego co zaprezentowali zawodnicy, których ma do dyspozycji. Ale nadal brakuje klasowych piłkarzy.

– Trochę uporządkowaliśmy już kadrę i mamy lepiej zbalansowany skład, aniżeli jeszcze niedawno. Teraz powinniśmy dodać do niego jeszcze światowej klasy zawodników, którzy będą mieli więcej aniżeli 19, czy 20 lat. Zrobimy co trzeba żeby tylko wzmocnić się na każdej pozycji. Nie chodzi tylko o wiek zawodników, ale przede wszystkim ich jakość. Są wyznaczniki takie jak charakterologiczni liderzy, jakość motoryczna, umiejętności wykańczania akcji. Musimy poprawić się na wielu tych płaszczyznach – przyznał Arteta.

Jednocześnie Arteta przyznał, iż zespół mogą czekać również liczne zmiany w postaci odejść.

Poligon przygotowawczy w kolejnym sezonie będzie całkiem spory. Poza rywalizacją na krajowym podwórku Arsenal będzie grał też w Lidze Europy.

Źródło: Goal.com


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.