Arkadiusz Milik przeprowadzi się do Madrytu?

Milik

90min.com


Jedne drzwi się otwierają, inne zamykają. Dla Arkadiusza Milika bramy Neapolu niebawem otworzą się szeroko. Pytanie tylko, czy to już czas? Atletico znalazło się w potrzebie, a Polak może okazać się rozwiązaniem.

To już oficjalne. Diego Costa za porozumieniem stron rozwiązał swój kontrakt z “Colchoneros”. Jego odejście nie powinno nikogo dziwić, choć data już jak najbardziej. Wszystkie gwiazdy na niebie wskazywały, że Hiszpan brazylijskiego pochodzenia z Madrytem pożegna się już ubiegłym latem. Tak się jednak nie stało. Do Atletico trafił Luis Suarez, a Alvaro Morata został wypożyczony do Juventusu. Tym samym Costa w Hiszpanii został, uzupełniając kadrę Diego Simeone. Utrzymanie 32-latka nie było jednak rozpatrywane jako plan długofalowy. Odejść miał latem, choć sprawy nabrały tempa.

Diego Costa chciał rozwiązać pewne problemy rodzinne w Brazylii, komunikując klubowi chęć odejścia już teraz. Piłkarz po uporaniu się z prywatnymi sprawami chciał móc swobodnie decydować o swojej przyszłości. Atletico Madryt nie mogło jednak przystać na takie warunki. Nie chciało powielać błędu FC Barcelony z Luisem Suarezem. W związku z tym między stronami doszło do porozumienia. 25 milionów euro klauzuli na wypadek, gdyby Costa chciał pozostać w La Liga lub Lidze Mistrzów, podpisując nową umowę przed 1 lipca. Ostatecznie kwotę udało się zbić do 15 mln euro. Chociaż trudno dziś określić, gdzie zobaczymy go w najbliższym czasie, tak po usługi 32-latka zgłaszają się głównie zespoły spoza Półwyspu Iberyjskiego. Jednym z mocnych kandydatów jest londyński Arsenal.

Milik w miejsce Diego Costy?

Podczas gdy trwały prace nad szczegółami wypowiedzenia Diego Costy, klub postanowił rozpocząć poszukiwania jego następcy. Celem miało być roczne wypożyczenie bądź pożyczka z koniecznością wykupu. Mając jednak na uwadze, że możliwości finansowe klubu nie pozwalają na szerokie pole manewru.

Na celowniku znalazł się Arkadiusz Milik, którego sytuacja w Neapolu pozostawia wiele do życzenia. Polak nie zagrał ani minuty od sierpniowego meczu z FC Barceloną. Odmówił bowiem odnowienia kontaktu, co poskutkowało odsunięciem go od drużyny. Atletico mogłoby zarówno odciążyć Napoli od płacy Polaka, jak i samego zawodnika, dając mu możliwość gry. Idąc tym tropem, madrycki zespół z pewnością nie mógłby liczyć na wypożyczenie, bo kontrakt Milika wygasa już w czerwcu. Kluby pozostają jednak w dobrych relacjach, a Napoli nie chce wzmacniać ligowych rywali. Ostatnio wiele się mówiło, że Milik latem może przejść do Juventusu bądź AS Romy. W tej sytuacji kwota ewentualnego transferu nie powinna stanowić bariery. Przynajmniej w teorii, bo realia są zupełnie inne. Milik jest blokowany zaporową ceną, jak na możliwości Atletico. Doniesienia sugerują, iż Napoli za 26-latka chciałoby 15 mln euro.

Ekonomiczne wariant i rewelacja Segundy konkurencją Polaka

Wygórowana cena Arkadiusza Milika daje szansę innym. Chociaż wciąż to Polak pozostaje faworytem w stawce, tak konkurencja wydaje się dostępniejsza. Nic dziwnego, że kierownictwo Atletico Madryt skontaktowało się z Loren Moronem. Zawodnik Betisu latem miał przenieść się do Premier League. Hiszpanie wówczas odrzucili ofertę w wysokości 12 mln euro, licząc na kwotę oscylującą w granicach 17-20 mln euro. Dokładnie taką, jaką oferowała rok temu FC Barcelona. Wtedy jednak zespół z Andaluzji nie chciał oddawać swojego napastnika ze względu na brak zastępstwa. Do Betisu jednak wrócił Antonio Sanabria, więc i Moron ponownie znalazł się na liście transferowej.

Po Hiszpana zgłosiła się także Celta Vigo, ale ostatecznie najskuteczniejszy strzelec Betisu ubiegłego sezonu pozostał w Sewilli. O ile sam Pellegrini nie chce sprzedawać Morona za wszelką cenę, tak zarząd na ten temat ma odmienne zdanie. Tym samym każda, spływająca oferta za 26-latka będzie dogłębnie rozpatrywana. Również ta Atletico Madryt. Betis będzie zainteresowany wyłącznie definitywną sprzedażą, bądź wypożyczeniem z koniecznością wykupu. Z biegiem czasu kwota jednak uległa zmianie i dziś ma wynosić 10 milionów euro. Atletico byłoby w stanie przystać na takie warunki, jednak w spłacie ratalnej. 2 mln euro za półroczne wypożyczenie i 8 mln za transfer w przyszłym sezonie.

Jest też i Raul de Tomas z Espanyolu. Drugoligowiec jest absolutnym hegemonem na zapleczu La Liga, a 26-latek strzela jak natchniony. 12 bramek w 19 meczach, to dorobek, który pozwala mu przewodzić klasyfikacją strzelców. Raul de Tomas z katalońskim klubem jest jednak związany klauzulą, wynoszącą 60 mln euro. To oznacza, że w kontekście jego przyszłości wiele będzie zależało od Espanyolu.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.