Arka i Pogoń wyjechały na zgrupowania

Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Arka Gdynia i Pogoń Szczecin dołączyły do grona zespołów, które zdecydowały się wyjechać na zgrupowanie przygotowawcze.

W poniedziałek, 4 maja, piłkarzy, trenerów oraz pracowników klubów PKO Ekstraklasy poddano testom na obecność przeciwciał Sars-cov-2 w organizmie. U zawodników wszystkie testy dały wynik negatywny. Dwa dni później odbyły się pierwsze treningi grupowe na boisku.

Niektóre kluby, aby lepiej przygotować się do zażartej walki o mistrzostwo, utrzymanie czy grupę A, postanowiły wyjechać na zgrupowanie przygotowawcze. Na początku tego tygodnia taką decyzję podjęły władzę Legii Warszawa, Piasta Gliwice i Rakowa Częstochowa. Wczoraj do tego grona dołączyły Arka Gdynia i Pogoń Szczecin. Zespół prowadzony przez Ireneusza Mamrota wyjedzie do Gniewina (18.05-24.05).„Portowcy” o powrót do wysokiej dyspozycji powalczą w Opalenicy (18.05-21.05).

Powrót PKO Ekstraklasy zaplanowano na ostatni weekend maja. Mecze rozgrywane będą bez udziału publiczności. W nadchodzącej 27 serii gier Arka zagra na wyjeździe z Lechią Gdańsk. Pogoń podejmie u siebie Zagłębie Lubin.

Po 26. kolejkach Arka Gdynia zajmuje 15. miejsce z dorobkiem 25 punktów. Pogoń plasuje się na 6. miejscu z dorobkiem 41 “oczek”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


x