
Arka Gdynia znacząco wzmocni się zimą? Dawid Szwarga chce zaszaleć na rynku transferowym
Ben Lederman znalazł się na celowniku Arki Gdynia.
Jakiś czas temu Arka Gdynia ogłosiła, że jej nowym szkoleniowcem zostanie Dawid Szwarga. Szkoleniowiec przede wszystkim ma za zadanie awansować do Ekstraklasy. Cel ten nie jest niemożliwy, ponieważ klub z Gdyni zajmuje obecnie drugie miejsce w rozgrywkach 1. ligi.
34-latek wie jednak, że aby liczyć się w walce o awans, trzeba znacząco wzmocnić skład. Sztab już rozgląda się po rynku transferowym, a za cel obrał sobie Bena Ledermana z Rakowa Częstochowa.
Pomocnik swego czasu był nawet powoływany do dorosłej reprezentacji Polski, jednak w tym sezonie jego sytuacja nie jest wymarzona. Do tej pory w bieżących rozgrywkach rozegrał zaledwie cztery mecze. Pobyt w Arce Gdynia mógłby pomóc odbudować się urodzonemu w Los Angeles graczowi.
Kontrakt zawodnika z Rakowem ważny jest do 30 czerwca 2025 roku. W umowie istnieje zapis umożliwiający przedłużenie o kolejny rok. Nie wiadomo na ten moment, czy częstochowianie optowaliby bardziej za sprzedażą tej zimy, lub przedłużeniem umowy i wypożyczeniem.
źródło: GOAL.pl
-
Kwadrans futboluPSG dało Interowi historyczne lanie! Pogrom w finale Ligi Mistrzów! I KWADRANS FUTBOLU #162
Rafał Makowski / 1 czerwca 2025, 14:42
-
EkstraklasaOficjalnie: Korekta w sztabie Lecha Poznań
Kamil Gieroba / 31 maja 2025, 21:12
-
News dniaTrent Alexander-Arnold oficjalnie w Realu Madryt!
Wiktor Palmowski / 30 maja 2025, 17:30
-
PolecaneDi Maria z sentymentalnym powrotem. To dla niego ostatni klub?
Kamil Gieroba / 30 maja 2025, 9:49
-
BundesligaOficjalnie: Tah w Bayernie Monachium
Kamil Gieroba / 29 maja 2025, 21:36
-
EkstraklasaOficjalnie: Pierwszy letni transfer Jagiellonii Białystok
Kamil Gieroba / 27 maja 2025, 21:21