Argentyna wygrywa w hicie grupy F

Reprezentacja Argentyny do lat 20 pokonała rówieśników z Portugalii 2:0 w 2. kolejce Mistrzostwa Świata U-20 w Polsce

Pierwsza bramka dla drużyny z Ameryki Południowej była bardzo szczęśliwa. Julian Alvarez upadając w polu karnym zdołał wślizgiem podać do Adolfo Gaicha, który kiksując oddał strzał na bramkę Joao Virginii, piłka odbiła się od lewego słupka i wpadła do bramki. Mimo bycia przeważającą stroną Portugalczykom nie udało się strzelić gola w pierwszej połowie.

Drugie 3 kwadranse również należały do drużyny trenera Helio Sousy. Ale to Argentyńczycy postawili kropkę nad “i”. W 84. minucie Esequiel Barco dośrodkowuje z rzutu wolnego w pole karne i Patricio Perez z bliskiej odległości pewnie wbija piłkę do portugalskiej bramki.

Na obecną chwilę Argentyna po 2 meczach zajmuje 1. miejsce w grupie F mając 6 punktów i jest jedną nogą w 1/8 finału.

28.05.19, grupa F, Stadion Miejski (Bielsko – Biała)
Portugalia – Argentyna 0:2 (0:1)
Gaich 33′, Perez 84’1

Portugalia: Virginia – Vinagre, Leite, Queiros, Dalot – Fernandes, F. Luis, M. Luis (Martelo 77′) – Jota (Neto 88′), Leao, Trincao (Dju 62′)

Argentyna: Roffo – Ortega, Medina, Perez, Mura – Moreno (Sosa 82′), Vera, Barco (Weigandt 89′) – Urzi, Gaich, Alvarez (Maroni 70′)

Żółte kartki: Leite 73′ – Perez 31′, Medina 73′
Sędzia: Ismail Elfath (USA)