Argentyna wygrywa Finalissimę!

Reprezentacja Argentyny pokonała Włochów 3:0 po golach Lautaro Martineza, Angela Di Marii i Paulo Dybali w meczu pomiędzy zwycięzcami Euro 2020 i Copa America 2021 i zgarnęła trofeum Finalissima.

Od początku spotkania Argentyna sprawiała wrażenie lepszej drużyny. Na pierwszą bramkę Lautaro Martineza musieliśmy czekać do 28. minuty, ale mogła ona paść zdecydowanie wcześniej. Drugi cios podopieczni Lionela Scaloniego zadali w doliczonym czasie gry. Strzelec pierwszej bramki kapitalnie zagrał do Angela Di Marii, a ten bez większych problemów podciął piłkę nad Gianluigim Donnarummą.

Po przerwie obraz gry absolutnie się nie zmienił, a można nawet powiedzieć, że przewaga Argentyny była jeszcze większa, a Włosi wyglądali jak dzieci we mgle. Swoje sytuacje miał Lionel Messi, ale jego kolega klubowy, Donnarumma nie chciał pozwolić na to, aby zdobył on gola. To ostatecznie się udało, ale w doliczonym czasie gry trzecią bramkę zdobył Paulo Dybala, który ustalił wynik spotkania na 3:0. Podsumowując, Argentyna z taką grą może powalczyć nawet o Mistrzostwo Świata, bo naprawdę ta reprezentacja wygląda najlepiej od lat. Włosi na mudnialu nie zagrają i już mogą praktycznie przygotowywać reprezentację pod eliminacje Euro 2024.