Antonio Di Natale zagra w następnym sezonie

justyouraveragefan.sportsblog.com

Antonio Di Natale, kapitan Udinese Calcio zdecydował się nie kończyć kariery sportowej i rozpoczął razem z drużyną przygotowania do nowego sezonu. Oznacza to, że 37-letni snajper pojawi się jeszcze na boiskach Serie A w barwach zespołu ze Stadio Friuli i najprawdopodobniej pozostanie filarem linii ofensywy i kapitanem zespołu.

Ubiegły sezon był jedenastym spędzonym przez doświadczonego Włocha w Udine. Był to jednocześnie dziewiąty z rzędu rok, w którym przynajmniej 10 razy trafiał do siatki. Mimo udanych statystyk i 14 bramek na koncie w sezonie 2014/15 Di Natale odnotował najgorszy wynik od sześciu lat. Po zakończeniu rozgrywek ligi włoskiej 37-latek drugi rok z rzędu myślał o zakończeniu kariery sportowej, ale po raz kolejny zdecydował się zagrać jeszcze jeden sezon.

W niedawno zakończonym sezonie Udinese zajęło niesatysfakcjonujące zarząd drużyny i kibiców 16. miejsce, które jest najgorszą lokatą osiągniętą przez zespół ze Stadio Friuli od lat. Po zakończeniu rozgrywek szefowie klubu z Udine postanowili zwolnić dotychczasowego szkoleniowca. W poniedziałek stanowisko trenera Udinese obejmie Stefano Colantuono, 52-latek, który pięć ostatnich lat spędził w Atalancie Bergamo.

źródło: Eurosport

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *