flickr.com

W meczu eliminacji Mistrzostw Europy 2020 w grupie A Anglia wygrała z Czechami 5:0.

Pierwszą bramkę kibice zgromadzeni na Wembley zobaczyli w 24. minucie. Po dobrej akcji Anglików do pustej bramki trafił Sterling, asystę zanotował Sancho, któremu udało się w tej sytuacji uniknąć spalonego. Anglia swoje prowadzenie podwyższyła w doliczonym czasie gry pierwszej połowy. Po kontrowersyjnym rzucie karnym bramkę do szatni zdobył Kane. W 62. minucie swojego drugiego gola zdobył Sterling. W tej sytuacji pomogło mu szczęście, po podaniu Walkera, gracz gości trafił swojego kolegę, piłka wróciła do Sterlinga, ten z dużą łatwością się obrócił i strzelił na 3:0.  W 68. minucie kolejna bramka dla gospodarzy. Po uderzeniu Sterlinga piłka odbiła się od obrońcy i zmyliła bramkarza. W 83. minucie piąta bramka dla Anglii, Hudson – Odoi indywidualna akcja zakończona uderzeniem, wybroniona przez Pavlenkę, ale pechowo trafił swojego zawodnika.