Remis Portugalii, zwycięstwo Luksemburga

Portugalia, reprezentacja Portugalii / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W dniu dzisiejszym rozegrano dwa spotkania grupy B w ramach Eliminacji do Mistrzostw Europy 2020. Mecze toczyły między sobą Portugalia z Ukrainą oraz Luksemburg z Litwą. 

“Falstart” Ronaldo i spółki

Portugalczycy na Estádio da Luz w Lizbonie podejmowali ekipę dowodzoną przez Andriy’a Shevchenko. Zespół z półwyspu Iberyjskiego przeważał niemal w każdym aspekcie gry: posiadanie piłki liczba oddanych strzałów, ilość celnych podań i tak dalej i tak dalej. Niestety nie potrafili udokumentować tego na boisku. Magia Ronaldo nie zadziałała. Swój pierwszy mecz po dłuższej przerwie nie może zaliczyć do udanych, choć miał swoje sytuacje na zdobycie gola. Doskonałą okazję miał także Andre Silva. Napastnik Sevilli oddał strzał z krawędzi pola karnego w prawy górny róg bramki, ale Andrij Pyatov przejrzał jego zamiary i popisał się fantastyczną interwencją. Bliski strzelenia gola był także Junior Moraes, miał bardzo dobrą pozycję na strzał, ale na posterunku był Rui Patricio. Mecz zakończył się bezbrakowym remisem. Portugalia znów zaczęła eliminacje od straty punktów. Pamiętamy, że w walce o awans na Mistrzostwa Świata na samym początku dali się ograć Szwajcarii, ale w późniejszych rozrachunkach zdołali odrobić stratę. 

 

Wygrana na początek 

W drugim spotkaniu Luksemburg na Stade Josy Barthel mierzył się z Litwą. Gospodarze zdołali odnieść zwycięstwo, mimo że jako pierwsi stracili gola. W 14. minucie Fedor Cernych wykorzystał podanie od Sauliusa Mikoliunasa i pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce. Gol wyrównujący padł w doliczonym czasie gry pierwszej połowy. Jego autorem został 19-letni pomocnik Mainz Leandro Barreiro Martins. Po wznowieniu gry drugiego gola dla Luksemburga zdobył Gerson Rodrigues. Obu strzelcom asystował Vincent Thill. Gospodarze mieli znaczącą przewagę, kontrolę nad tym meczem. Trzy punkty na samym początku eliminacji na pewno zmotywują ich do dalszej walki. 

Przejdź do paska narzędzi