Mecze Ekstraklasy od 27. kolejki w TVP

LOTTO Ekstraklasa, Legia Warszawa / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Już w najbliższej kolejce kibice będą mogli obejrzeć mecz Ekstraklasy na antenie TVP. Platforma nc+ udzieliła sublicencji Telewizji Polskiej na co zgodziła się Ekstraklasa S.A.

To bardzo dobra wiadomość dla wszystkich klubów Ekstraklasy i kibiców. Kilka miesięcy temu zaproponowaliśmy, by nc+ udostępniło Telewizji Polskiej sublicencję na pokazywanie meczu w każdej kolejce już w obecnym sezonie i cieszę się, że obaj nadawcy doszli do porozumienia w tym zakresie. Dzięki temu kibice będą mogli regularnie oglądać mecze LOTTO Ekstraklasy w telewizji otwartej, równolegle do telewizji płatnej, już wiosną tego roku. To doskonała promocja ligi, która z pewnością przełoży się na wzrost oglądalności rozgrywek i korzyści dla klubów. To także przedsmak zasięgów, które wygenerujemy w następnych dwóch sezonach na bazie umów podpisanych z nc+ i Telewizją Polską –cytowany na oficjalnej stronie Ekstraklasy.

Pierwszy meczem, który będziemy mogli obejrzeć w TVP, będzie Wisła Kraków – Legia Warszawa 31 marca o godzinie 18, spotkanie zobaczymy na antenie TVP 2. W obecnym sezonie spotkania będziemy oglądać u 3 nadawców nc+, Eurosport i TVP.

Przypomnijmy, że od przyszłego sezonu spotkania Ekstraklasy będziemy oglądać na antenach TVP. To wszystko w ramach kontraktu, który został podpisany pod koniec 2018 roku. Będzie to 37. meczów w każdym sezonie. Oczywiscie nc+ w dalszym ciągu pozostaje nadawcą naszej ligi, gdzie obejrzymy wszystkie mecze sezonu. 

źródło: Ekstrklasa.org

Przejdź do paska narzędzi