Andrzej Iwan zostanie skautem Wisły Kraków

Andrzej Iwan

Eurosport

Andrzej Iwan wraca do Wisły Kraków! Legenda “Białej Gwiazdy” ma zostać jednym ze skautów krakowskiego klubu. Informację podał na Twitterze dziennikarz Weszło – Krzysztof Stanowski.

Andrzeja Iwana nie trzeba przedstawiać nikomu. Były piłkarz Wisły, ekspert telewizyjny oraz radiowy. Życie nie oszczędzało jego już w trakcie trwania kariery, a po jej zakończeniu bywało z nim jeszcze gorzej. W książce “Spalony”, która jest życiorysem Andrzeja Iwana wspomina on najgorsze momenty swojego życia. Dotknięte zostały problemy z hazardem, alkoholem czy też chęciami samobójczymi.

Andrzej Iwan nigdy nie ukrywał, że jego życie do najłatwiejszych nie należy. Karierę piłkarską prowadził tak, że stał się legendą Wisły Kraków. W barwach “Białej Gwiazdy” rozegrał 198 meczów, w których zdobył 69 goli. Kibice krakowskiego klubu uwielbiają popularnego “Ajwena” i nawet w trudnych chwilach okazywali jemu wsparcie. Andrzej Iwan jeszcze niedawno pracował w innym krakowskim klubie. W Wieczystej Kraków był doradcą zarządu. Po zakończeniu pracy w klubie, w którym występuje między innymi Sławomir Peszko, “Ajwen” był bezrobotny.

Jak się okazuje, dzięki inicjatywie Krzysztofa Stanowskiego – Wisła Kraków zaproponowała Andrzejowi Iwanowi spotkanie, na którym ustalono, że zostanie on jednym ze skautów. Jak podkreślano – Andrzej Iwan zawsze miał dobre oko do typowania piłkarskich perełek i z pewnością na jego opinii bardzo zależy działaczom krakowskiego klubu. Jeśli dojdzie do zawarcia umowy, to będzie to spięcie klamrą życia medalisty Mistrzostw Świata z reprezentacją Polski. Iwan był w drużynie, która w 1982 roku zdobyła brąz na Mundialu w Hiszpanii.

W swojej karierze oprócz występów w Wiśle, Andrzej Iwan reprezentował jeszcze barwy Górnika Zabrze, VLF Bochum oraz Arisu Saloniki. W światku piłkarskim gest Wisły jest przyjmowany z dużym entuzjazmem. Teraz piłeczka leży po stronie “Ajwena”. Jeśli on sam da sobie radę, to skorzystają na tym obie strony.

PKO Ekstraklasa: Skuteczna Wisła Kraków, Xavier Dziekoński najlepszy w Jagiellonii


Najlepsze oferty bukmacherskie na Euro 2020
20 zł bez depozytu, 600 zł bez ryzyka i bonus 2100 zł na eFortuna.pl
20 zł bez depozytu, 333 zł bez ryzyka i bonusy 2000 zł na LVBET.pl
21 zł bez depozytu, 230 zł bez ryzyka i bonusy 549 zł na Totolotek.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *