Andrzej Iwan: Berg jest słabym trenerem

Andrzej Iwan

Eurosport

W najnowszym “Przeglądzie Sportowym” pojawił się wywiad z byłym reprezentantem Polski – Andrzejem Iwanem. Były piłkarz mocno skrytykował pracę Henninga Berga w Legii Warszawa. 

“Nie zmienię zdania po jednym spotkaniu. Berg ma dobrych piłkarzy, ale jest słabym trenerem. Zepsuł Legię, zepsuł zawodników. A to, że od czasu do czasu jednak wygrają jakiś mecz, specjalnie mnie nie dziwi. Tym bardziej że Śląsk w moim odczuciu nie jest drużyną, która będzie się bić o mistrzostwo. Berg powinien się cieszyć, że nadal pracuje przy Łazienkowskiej, bo mam wrażenie, że właściciele klubu już wcześniej by go zwolnili, gdyby nie konieczność wypłaty olbrzymiego odszkodowania. Powinni jednak zdobyć się na szczerość i we własnym gronie powiedzieć, że zatrudnienie Berga było porażką. Zamienił stryjek siekierkę na kijek. Podejrzewam, że gdyby półtora roku temu został Jan Urban, to teraz Legia po raz trzeci zdobyłaby mistrzostwo Polski. Bo to nie Lech wygrał “majstra”. To Legia tytuł przegrała. A głównym winowajcą jest Henning Berg.” – stwierdził Andrzej Iwan.

“Obserwując jego styl pracy, nie spodziewam się jakiejś niesamowitej metamorfozy, poza pojedynczymi sukcesami, jak efektowna wygrana we Wrocławiu. Kto mógłby go zastąpić? Pewnie kolejny obcokrajowiec, choć to znowu byłaby ryzykowna decyzja. Jednak o ile właściwie oceniam strategię działania prezesów Legii, to raczej nie. Ale jest jeden wyjątek – Dariusz Wdowczyk. Mocno związany z Legią, z twardym charakterem i trenerskim doświadczeniem. Polak, ale szlify zdobywał za granicą. Ma za uszami grzechy korupcyjne, lecz za swoje winy odcierpiał jak niewielu. “Żyleta”już też wiele razy była karana za łamanie prawa, więc tym bardziej przyjmie go jak swojego. Wolę trenera z Polski niż obcokrajowca, który zamiast rzetelnymi trenerskimi umiejętnościami popisuje się efekciarską autopromocją i pouczaniem innych.” – dodał były gracz między innymi Górnika Zabrze.

 Źródło: Przegląd Sportowy


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV
OGLĄDAJ MECZE ONLINE W STS TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *