Andres Iniesta z pierwszym golem w nowych barwach!

si.com

W trwającym okienku transferowym doszło do kilku burzliwych transferów, a w jednym z nich głównym bohaterem był Andres Iniesta, bowiem reprezentował on barwy FC Barcelony przez 16 lat.

Hiszpan trafił do japońskiego Vissel Kobe za 10 milionów euro, gdzie zdążył wystąpić już w 3 spotkaniach ligowych, lecz za każdym razem nie trafiał do siatki. Premierowego gola ustrzelił dopiero jednak w swoim 4. meczu, kiedy to Kobe mierzyło się z drużyną Polaka – Krzysztofa Kamińskiego, czyli Jubilo Iwata. 34-latek pokonał naszego rodaka już po kwadransie gry, kiedy to wówczas po pięknej akcji minął bezproblemowo golkipera i wszedł z futbolówką do pustej bramki.

Vissel Kobe ostatecznie wygrało z Jubilo Iwatą 2:1, a następny gol miał miejsce w 56. minucie, którego autorem był Furuhashi Kyogo. Honorowe trafienie dla gości zdobył z rzutu karnego Kengo Kawamata 6 minut przed zakończeniem regulaminowego czasu gry.

W jednym zespole z Andresem Iniestą występuje także Lukas Podolski, pełniący tam funkcję kapitana.