Andrea Petagna w kręgu zainteresowań Atletico, Lazio i Leicester

Włoski piłkarz po dobrym sezonie w SPAL może zmienić otoczenie.

Andrea Petagna został wykupiony przez SPAL z Atalanty. Nie wiadomo jednak czy włoski napastnik pozostanie w klubie z Ferrary. 

Włoski napastnik był wypożyczony do SPAL z Atalanty, w umowie została zawarta klauzula o obowiązkowym wykupie napastnika za 12 milionów euro w przypadku utrzymania drużyny z Ferrary. Piłkarz zagrał jednak bardzo dobry sezon i nie jest wiadome czy zostanie w dwunastej drużynie Serie A z poprzedniego sezonu. Włoskie media podają informacje, że napastnikiem zainteresowane szczególnie trzy kluby. Konkretnie to Atletico Madryt, Leicester City i Lazio. Cena za jaką SPAL zgodzi sprzedać się Petagne to około 15 milionów euro. 

Włoski piłkarz został uznany za najlepszego zawodnika SPAL w poprzednim sezonie. We wszystkich rozgrywkach rozegrał 37 meczów i zdobył 17 bramek, na swoim koncie nie miał żadnej asysty. 

Petagna jest wychowankiem Milanu, lecz w klubie z Mediolanu nigdy na stałe nie przebił się do składu, wielokrotnie był wypożyczany. Pierwszy dobry sezon rozegrał w Atalancie dwa lata temu. Po przyjściu Duvána Zpaty nie było jednak dla niego miejsca, udał się na wypożyczenie do SPAL i mu się to opłaciło, bo teraz może trafić do znacznie lepszego klubu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *