André-Pierre Gignac: Odrzuciłem oferty Liverpoolu i Valencii

André-Pierre Gignac jest jedną z największych gwiazd w meksykańskiej lidze, w której występuje już 6 lat. Być może jego kariera potoczyłaby się inaczej, gdyby w 2010 zamiast Olympique Marsylii, wybrał ofertę z Premier League bądź La Ligi.

W 2015 roku André-Pierre Gignac zaszokował cały piłkarski świat, kiedy przyjął ofertę meksykańskiego Tigres UNAL, jednak 5 lat wcześniej mógł wylądować zupełnie gdzie indziej. W wywiadzie dla RMC Sport opowiedział o 2010 roku, kiedy po trzecim sezonie w Toulouse FC otrzymał trzy oferty: Olympique Marsylii, angielskiego Liverpoolu FC i hiszpańskiej Valencii. Francuz wyznał, że Valencia tak bardzo chciała go zakontraktować, że.. wysłała samolot z szynką iberyjską! – Odrzuciłem ofertę Valencii. Przysłali mi samolot, z dobrą szynką. Wiedzieli, że z odrobiną szynki iberyjskiej to załatwiłoby sprawę, ale odmówiłem. Było to za czasów Unaia Emery’ego, z Jérémy’m Mathieu. Przyjechałem i kazał mi wyjaśnić cały swój taktyczny plan; odmówiłem. – stwierdził Gignac.

Napastnik musiał więc wybierać pomiędzy Liverpoolem a Marsylią. W końcu podjął decyzję o wyborze swojego klubu z dzieciństwa – Urodziłem się w Martigues, 40 kilometrów od Marsylii. Tam było całe moje dzieciństwo. Moja rodzina, wszyscy są w Marsylii. Moje marzenie. Musicie wiedzieć, że miałem w rękach dwa papiery. Albo to było OM albo Liverpool w 2010 roku.

– Jean-Christophe Cano (agent Gignaca) mówi mi: ‘André, masz Liverpool albo OM’. A ja odpowiedziałem: “André, masz Liverpool albo OM” Odpowiedziałem: “Możesz podrzeć ofertę z Liverpoolu; my idziemy do OM” Tak, to jest to. 

Drużyna z Merseyside z perspektywy czasu nie może narzekać na niepowodzenie z zawodnikiem Tigres. W końcu rok później zakontraktowali Luisa Suareza.

André-Pierre Gignac stał się aktywną legendą Tigres UNAL i całej Ligi MX. Dla meksykańskiej drużyny w 254 meczach strzelił 148 goli. Ostatnio szersza publiczność mogła ujrzeć go podczas Klubowych Mistrzostw Świata.

 


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV
OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W STS TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *