Szkoleniowiec Bayernu Monachium Carlo Ancelotti wypowiedział się w ostatnim wywiadzie na temat odrzucenia oferty prowadzenia “Czerwonych Diabłów”, a także o swoich planach na przyszłość.

Włoski menedżer przyznał, że w 2013 roku mógł objąć Manchester United, ale wówczas złożył już pewną obietnicę, której dotrzymał:

Otrzymałem ofertę prowadzenia “Czerwonych Diabłów”. Nie zostałem ich menedżerem, ponieważ byłem już po słowie z Realem Madryt. Tylko dlatego tak się stało. Manchester to wielki klub i każdy chciałby tam pracować. Ja jednak negocjowałem już z Realem. 

57-letni Ancelotti opowiedział także nieco o swojej trenerskiej przyszłości:

Włoska federacja rozmawiała ze mną na temat objęcia kadry narodowej. Pracuję w każdym klubie mniej więcej dwa lata. Tak było w Chelsea, później półtorej roku w PSG, a także dwa lata w Realu. W Monachium chciałbym zostać nieco dłużej, a później zdecydować się na Anglię lub Włochy.

Czy to znaczy, że będę prowadził reprezentację Anglii? Na ten moment jest tam Southgate, ale później… Może tak się stać, ale do tego trzeba jeszcze czasu, a wy chcecie wiedzieć już teraz. Przedtem muszę rozważyć jeszcze propozycję z Włoch. 

Menedżer Bayernu miał okazję w przeszłości prowadzić już takie kluby jak Juventus, AC Milan czy wspomniane wcześniej Chelsea, PSG i Real Madryt. W każdym z nich wzbogacał swoją gablotę trofeów. Tak bogate CV powinno zostać także uzupełnione objęciem reprezentacji.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *