Allegri: Mogę być Fergusonem Juventusu

Trener Juventusu zadeklarował, że chciałby stać się dla Juventusu tym, kim Sir Alex Ferguson dla Manchesteru United.

juventus.com

Massiiliano Allegri w wywiadzie dla Corriere della Sera podzielił się swoimi przemyśleniami na temat obecnych i przyszłych wydarzeń. Trener Juventusu zadeklarował, że chciałby stać się dla Juventusu tym, kim Sir Alex Ferguson dla Manchesteru United.

Włoch w wywiadzie przyznał, że chce wzorować się na Fergusonie. To oznaczałoby, że zostanie w Turynie na dekady. Allegri w stolicy Piemontu spędził już pięć lat i wydaje się, że to jeszcze nie jest koniec jego przygody ze Starą Damą.

– Trener korporacyjny to trener, który daje wyniki. Ja postrzegam siebie jako menadżera klubu, który daje wyniki na koniec sezonu. Nie tylko na płaszczyźnie sportowej, lecz także na płaszczyźnie rozwoju zawodników. – powiedział Allegi – Marzy mi się, abym miał rolę jak Ferguson. To oznaczałoby, że zostanę tutaj na lata.

Włoch został zapytany również o Ligę Mistrzów. Juventus jest jednym z głównych faworytów do zwycięstwa w tych rozgrywkach. Po fantastycznym meczu rewanżowym przeciwko Atletico na rozkładzie turyńczyków znalazł się Ajax Amsterdam. 

– W finale z Realem graliśmy zbyt optymistycznie i bezpiecznie. Teraz musimy wygrać w Europie, tak jak i we Włoszech. – skomentował szkoleniowiec. 

Trener Juventusu pozwolił sobie również na pochwalenie ćwierćfinałowego rywala w  Lidze Mistrzów.

– Za rozwojem graczy Ajaxu stoją ich indywidualne umiejętności i system, który uczy chłopców grać w piłkę, a nie zamienia ich w roboty. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi