AlieExpress sponsorem Lecha Poznań

lechpoznan.pl

Lech Poznań poinformował na Twitterze, o nowej umowie sponsorskiej. Azjatycki gigant – AliExpress – został nowym partnerem Kolejorza.

Lech Poznań i AliExpress nawiązali współpracę. Światowy lider w handlu zdecydował się zostać sponsorem polskiej drużyny, choć nigdy wcześniej nie podjął się współpracy w zakresie marketingu sportowego. Wydawać by się mogło, że jest to zasługa kwalifikacji do europejskich pucharów, jednak nie jest to prawda. Negocjacje między Kolejorzem a chińskim gigantem zaczęły się o wiele wcześniej.

Karol Klimczak, prezes zarządu Lecha Poznań zdradził kilka szczegółów na temat współpracy.

AliExpress to jedna z najszybciej rozwijających się w Polsce marek “lifestyle” oraz e-commerce, atrakcyjna dla fanów Lecha. Rozmowy z AliExpress rozpoczęły się na długo przed tym, gdy zdobyliśmy wicemistrzostwo Polski oraz zakwalifikowaliśmy się do fazy grupowej Ligii Europy. Jest to potwierdzenie, że nasz klub jest silnym brandem. Kluczowa okazała się nasza reputacja nie tylko na polskim, ale i europejskim rynku. Miłym dodatkiem do współpracy są wynegocjowane dla naszych kibiców korzystne warunki zakupów na platformie, zwłaszcza podczas nadchodzących wyprzedaży w ramach Dnia Singla

Z kolei Gary Topp, prezes AliExpress na Europę Środkowo-Wschodnią przedstawił motywacje Chińczyków. Dla przedstawicieli AliExpress rynek polski jest ważny. A biorąc pod uwagę, że futbol to wiodąca dyscyplina w Polsce, wybór wydawał się być oczywisty.

Polska jest jednym z naszych wiodących rynków w Europie, a piłka nożna to sport narodowy dla Polaków. Chcemy, aby współpraca z Lechem Poznań symbolizowała nasze zaangażowanie na polskim rynku. Lech to ambitny zespół, zaangażowany w rozwój młodzieży i reprezentujący Polskę w tegorocznej Lidze Europy. W nadchodzącym sezonie, w ramach partnerstwa z klubem, będziemy szukać sposobów integracji wspólnych działań w różnych obszarach. Początkiem będzie nasza kampania wspierająca Dzień Singla w listopadzie

Zawodnicy Lecha wystąpią w nowych strojach już jutro, kiedy przyjdzie im zmierzyć się z Cracovią. Logo chińskiego giganta pojawi się na spodenkach zawodników, a także na banerach na stadionie przy ulicy Bułgarskiej podczas rozgrywanych tam meczów ligowych.

źródło: lechpoznan.pl


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.