Aleksander Żotow: Doszło do takiej sytuacji, że zagraniczni zawodnicy z ligi rosyjskiej będą rozwiązywać kontrakty

Spartak Moskwa

zdjęcie:/twitter.com/fcsm_eng


Aleksander Żotow, prezes Rosyjskiego Związku Zawodowego Piłkarzy nie ma wątpliwości, że zagraniczni zawodnicy nie będą już chcieli grać w lidze rosyjskiej. 

Decyzją FIFA i UEFA Rosja oraz pochodzące z tego kraju kluby zostały w najbliższym czasie wykluczone w rozgrywek organizowanych przez te federacje piłkarskie. Spotkało się to z aprobatą piłkarskiego świata, który potępia rosyjską agresję militarną na Ukrainę.

Sankcje nałożone również w sektorze militarnym już w tym momencie działają negatywnie na kurs rubla. Waluta zaczyna kosztować coraz mniej, a rosyjska gospodarka jest na skraju złamania się. To wielki problem również dla klubów z Priemjer-Ligi. Dotąd piłkarze przychodzili tam, bo chcieli dobrze zarobić i grać na dość wysokim poziomie. Już w najbliższej przyszłości oba te powody mogą obrócić się w niwecz.

Szczerą wypowiedź ogłosił Aleksander Żotow, prezes Rosyjskiego Związku Zawodowego Piłkarzy.

– Doszło do takiej sytuacji, że zagraniczni piłkarzem z ligi rosyjskiej bez żadnego ryzyka będą mogli sami rozwiązać kontrakty. Piłkarz zawsze może powiedzieć, że boi się o siebie i swoją rodzinę. Wymyśli dowolny powód. W rzeczywistości mamy do czynienia z czynnikiem siły wyższej. Zakładam, że będą problemy z płatnościami z kontraktów. Będzie wystarczająco dużo powodów, by je rozwiązać. Wszystko będzie zależało do tego, czy zawodnik lub trener chce opuścić Rosję, czy nie. Widzimy, że ten trend się rozpoczął i umowy już są rozwiązywane. Następuje to za obopólną zgodą, ponieważ wszyscy rozumieją obecną sytuację – powiedział.

Źródło cytatu: “Sport24.ru”.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.